درباره ما

ایران یکی از بزرگترین دارندگان نفت و گاز دنیاست و در نیم قرن گذشته اجرای پروژه‏ های مرتبط با این صنعت اهمیتی استراتژیک داشته است. متاسفانه تجربه نشان داده است که آموزشهای دانشگاهی نتوانسته است عطش روزافزون این صنعت مادر را به نیروهای زبده و آشنا با فناوری روز برطرف کند. در چنین شرایطی رسانه‏‏ های اینترنتی مجرای مناسبی برای انتقال آموزه‏ های مجربین این صنعت به نسل جدید می‏ باشند و گسترش فضای مجازی ضرورتی روزافزون می‏ یابد. اما مطابق بررسی‏ های انجام شده، تاکنون سایت فارسی‏ زبانی وجود نداشته است که تمام حوزه‏ های کاری شرکتهای پروژه‏ محور در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی / نیروگاهی (اعم از فعالیتهای فازهای مهندسی، تامین، نصب و اجرا، راه‏ اندازی و نیز دیسیپلینهای کنترل کیفیت، HSE، برنامه‏ ریزی و کنترل پروژه، ..) را پوشش دهد.

گاه متخصصان دیسیپلینهای مختلف، که علاقه‏ مند به بیان تجربیات خود هستند، سایتهایی راه‏ اندازی می‏ کنند که به دلیل طراحی نامناسب، نداشتن فرصت کافی برای پوشش ابعاد مختلف این حوزه، بازاریابی نامناسب و … مخاطبان اندکی دارند. البته بعضی سایتها یا دوره‏ های آموزشی به تشریح استانداردها و متدولوژی‏های مدیریت پروژه (PMBOK, PRINCE 2) می‏ پردازند. اما از آنجا که این منابع ذاتاً برای تشریح روش‏های اجرایی، دستورالعمل‏ها، چک لیستها، … تدوین نشده‏ اند؛ بهره‏ برداری از آنها کمک چندانی به فعالان و تازه‏ واردان این حرفه نمی‏ کند.

سایت http://www.epczoom.ir به منظور پاسخگویی به نیازهای سه دسته از مخاطبان راه‏ اندازی شده است:

۱-      تازه‏ واردان/فعالان این حرفه که به دنبال کسب و تعمیق دانش حرفه‏ ای و پاسخ به پرسشهای تخصصی هستند و یا راهی برای طرح چالشها و رفع نیازهای خود در حوزه پروژه‏ های EPC می‏ جویند (اعم از دریافت استانداردها و نمونه مدارک، بهره‏ مندی از تجربیات کسب‏ شده در سایر شرکت‏ها، اطلاع از دوره‏ های تخصصی، آشنایی با فروشندگان تجهیزات تخصصی، …)

۲-      متخصصانی که دانش یا تجربه‎ای برای ارائه دارند، اما تا کنون محیط مناسبی برای آن نیافته‏ اند. این سایت در نظر دارد بستر مناسبی را برای این متخصصان فراهم آورد و با رعایت حقوق مادی و معنوی، اقدام به انتشار مطالبشان کند. به علاوه امکان معرفی کتابها، مقالات و دوره‏ های آموزشی این گروه نیز وجود دارد.

۳-      شرکتهایی که محصولات و خدماتی برای ارائه به صنایع نفت، گاز و پتروشیمی / نیروگاهی دارند و به دنبال فضایی برای معرفی توانمندی‏های خود هستند.

About_Us - Mission

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *