دانلود نمونه برنامه زمانبندی استقرار سیستم IMS در سازمان

سیستم مدیریت یکپارچه (integrated Management System, IMS) در شرکتهای پروژه محور بر اساس استانداردهای زیر استقرار می یابد:

  • QMS – ISO 9001:2008
  • QMS – ISO TS/29001:2010
  • SMS – OHSAS 18001:2007
  • EMS – ISO 14001:2004
  • HSEMS (OGP) – HSE-MS:1382

استقرار موفق سیستم مدیریت یکپارچه در سازمان نیازمند برنامه ریزی دقیق، تعیین مسئولیتها و منابع و حمایت مدیریت ارشد سازمان است. فایل زیر نمونه برنامه زمانبندی استقرار سیستم IMS در یک شرکت نفتی است.

نکته قایل توجه در این برنامه استفاده از ماتریس تخصیص مسئولیتها (RAM, Responsibility Assignment Matrix) * است که در یک نگاه نوع مسئولیت هر واحد سازمانی را مشخص می کند.

* ماتریس RAM بعضا (RACI, responsible, accountable, consult, and inform) نامیده می شود. برای اطلاعات بیشتر به استاندارد PMBOK مراجعه شود:

۲۰۱۳ A Guide to the Project Management Body of Knowledge (PMBOK), Page 262

توجه: برای دانلود این فایل بایست از قبل اکانتی در دراپ باکس ایجاد نموده باشید. چنانچه تاکنون این اکانت را ایجاد نکرده اید، با استفاده از فرم تماس با ما، ایمیل خود را به ما اعلام فرمایید تا برای شما دعوت نامه ایجاد اکانت ارسال گردد. همچنین می توانید با دانلود و نصب نرم افزار دراپ باکس:

  • فایلهای دراپ باکس خود در کامپیوتر شرکت و کامپیوتر منزل سینک نمایید.
  • و به طور همزمان باعث افزایش فضای دراپ باکس سایت epzoom شوید (این فضا تنها به منظور اشتراک کتب، دستورالعملها، … در نظر پرفته شده است و با اتمام ظرفیت اولیه محدود آن، اشتراک منابع با کاربران سایت با مشکلات جدی روبرو خواهد شد.)

درباره ابوالفضل آهنی

ابوالفضل آهنی دانش آموخته رشته مهندسی صنایع از دانشگاه صنعتی امیرکبیر است. در ابتدا بیشتر متمایل به کاربرد آمار، هوش مصنوعی و تئوری تصمیم گیری برای مدلسازی ریاضی و حل مسائل پیچیده مهندسی و مدیریتی بود، ولی پس از همکاری با شرکتهای پیمانکار نفت، گاز و پتروشیمی مجذوب پیچیدگی های خاص این نوع پروژه های عظیم شد و برای مهار این نوع پیچیدگی ها، به جستجو و پیگیری مستمر مقالات و کتب تخصصی مربوطه پرداخت. پس از کسب تجربیاتی در زمینه برنامه ریزی و کنترل پروژه، طراحی و استقرار سیستم اطلاعات مدیریت پروژه، سیستم مدیریت کیفیت و سیستم مدیریت HSE؛ او علاقه مند به ترویج دانش مدیریت پروژه در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی شده است.

این مطلب را هم ببینید

چگونگی انتخاب یک مشاور مدیریت مناسب

در حال حاضر تعداد زیادی شرکت‌ها و سازمان از خدمات مشاوره مدیریت استفاده می‌کنند. آمارها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *