علاقمندی توتال نسبت به ادامه همکاری های انرژی با ایران

معاون مدیر عامل شرکت فرانسوی توتال نسبت به مشارکت دوباره در پروژه های نفت و گاز ایران ابراز امیدواری کرد.

پیر اولینگر در حاشیه نشست هیئت های مشترک تجاری ایران و فرانسه اعلام کرد: دفتر توتال در تهران باز است اما در ایران هیچ فعالیتی نداریم.

وی اعلام کرد: ما هم اکنون با توجه به تحریم ها نمی توانیم در ایران فعالیت داشته باشیم اما همواره روابط خود را با وزارت نفت ایران حفظ کرده ایم.

معاون مدیر عامل شرکت توتال در منطقه خاورمیانه همچنین در پاسخ به سوالی درباره این که تا چه اندازه نسبت به آینده همکارهای با ایران خوش بین هستید، گفت: من فکر می کنم هر شخصی دوست دارد نسبت به آینده خوش بین باشد بنابراین ما نیز نسبت به آینده همکاری ها با ایران خوش بین هستیم.

کریستوف دومارژری، مدیرعامل توتال ٩ مهر ماه امسال در کنفرانس نفت و پول در لندن گفته بود: در صورت لغو تحریم های بین المللی، این شرکت دوباره به فعالیت در صنعت نفت ایران باز می گردد.

توتال در گذشته حضور فعالی در صنعت نفت و گاز ایران داشته است، این شرکت در دهه ١٣٧٠ شمسی با پذیرش قراردادهای بیع متقابل ایران، میدان نفتی فراساحلی سیری در خلیج فارس را توسعه داد. شرکت توتال با وجود اعمال تحریم علیه صنعت نفت ایران قرارداد توسعه فازهای ٢ و ٣ پارس جنوبی را با ایران امضا کرد، این شرکت فرانسوی همچنین در پروژه فاز ١١ توسعه میدان گازی پارس جنوبی در عسلویه حضور داشته است.

اولینگر همچنین تصریح کرد: ما امیدواریم دوباره به ایران باز گردیم و در پروژه های نفت و گاز ایران مشارکت کنیم.

نماینده شرکت توتال به همراه یک هیئت تجاری متکشل از بیش از ١٠٠ شرکت فرانسوی فعال در بخش های تجاری و صنعتی از روز دوشنبه (١۴ بهمن) به ایران آمده است.

منبع: POGC

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

مهندس بیژن عالیپور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب شد

با حکم معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران مهندس بیژن عالیپور به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *