لوک اویل آماده بازگشت به ایران است

شانا _ گروه بین الملل: مدیرعامل شرکت نفتی لوک اویل روسیه از تمایل این شرکت برای بازگشت به بخش های نفت و گاز ایران خبر داد.

به گزارش شبکه خبری پرس تی وی، وحید علی اکبروف پنج شنبه (٢۴ بهمن) گفت: لوک اویل آماده است در صورت لغو تحریم های آمریکا به پروژه نفتی میدان اناران در ایران بازگردد.

وی افزود: پس از لغو محدودیت های اقتصادی علیه ایران می توانیم به طور مستقل پروژه نفتی میدان نفتی اناران را به بهره برداری برسانیم.

لوک اویل از سال ٢٠٠٣ در چارچوب کنسرسیومی به همراه شرکت استات اویل نروژ در میدان نفتی اناران فعالیت های اکتشافی انجام می داد، اما حدود سه سال پیش به دلیل تحریم های ایران فعالیت خود را در این میدان نفتی متوقف کرد.

لوک اویل دومین شرکت بزرگ نفتی در روسیه است که از نظر مالکیت ذخایر اثبات شده نفت و گاز پس از اکسون موبیل آمریکا، دومین شرکت بزرگ نفتی جهان، به شمار می رود.

شرکت لوک اویل فعالیت های نفت و گاز گسترده ای در بیش از ۴٠ کشور جهان دارد و بر اساس اعلام انجمن مهندسی نفت در سال ٢٠٠٨ این شرکت ١٩ میلیارد ٣٠٠ میلیون بشکه نفت تولید کرد که این مقدار حدود ٣/١ درصد از مجموع ذخایر اثبات شده نفت جهان را شامل می شود.

مقام های روس و شرکت های نفت روسیه در دو ماه گذشته به دنبال توافق هسته ای ژنو و ایجاد دورنمای روشن برای لغو تحریم نفتی ایران بارها برای مشارکت در بازار نفت ایران ابراز علاقه مندی کرده اند.

علی اکبروف به تازگی در دیدار با مهدی سنایی سفیر ایران در روسیه گفت: شرکت های نفتی روسیه آماده بازگشت به بازار انرژی ایران هستند.

وی ابراز امیدواری کرد همکاری های دو کشور در حوزه انرژی با تلاش دو طرف و با استفاده از ظرفیت شرکت های نفتی روسیه گسترش یابد.

مدیر عامل لوک اویل با اشاره به پیشینه حضور این شرکت در توسعه میدان های نفتی ایران، تغییرات ایجاد شده در فضای بین المللی را فرصتی مناسب برای بازگشت دوباره لوک اویل و دیگر شرکت های بین المللی به بازار انرژی ایران خواند و گفت: مدل تازه قراردادهای نفتی ایران می تواند همزمان سود شرکت های سرمایه گذار و شرکت ملی نفت ایران را تامین کند.

منبع: شانا

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

مهندس بیژن عالیپور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب شد

با حکم معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران مهندس بیژن عالیپور به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *