اتمام حفاری فاز ۱۸ پارس جنوبی – پیشرفت بیش از %۹۹ در فاز ۱۷

مدیر پروژه فازهای ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی در ملی حفاری از تکمیل ۱۱ حلقه چاه گازی در فاز ۱۸ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران، مهندس علیرضا لایجی مدیر پروژه فازهای ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی از خاتمه ۱۱عملیات حفاری حلقه چاه گازی در فاز ۱۸ خبر داد و گفت : فاز ۱۸ پارس جنوبی از فروردین ۸۹ با استقرار دستگاه حفاری دریایی توسط سخت کوشان ملی حفاری بصورت EPD (کلید در دست ) آغاز و در آستانه ی ۳۵ مین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی با موفقیت به پایان رسید و دستگاه حفاری در حال ترخیص می باشد.

وی با بیان اینکه این کار بزرگ یک عیدی ویژه در آستانه ی ۲۲ بهمن به ملت شریف ایران اسلامی است یادآور شد : تمام عملیات مورد نیاز این پروژه شامل مطالعات،شناسایی لایه ها، زمین شناسی، مهندسی، برنامه ریزی،خدمات فنی،کالا و مواد،تامین دستگاه حفاری با مدیریت و تخصصی ایرانی انجام پذیرفته است.

وی افزود : متخصصان سخت کوش شرکت پیش از این نیز ۳۵ حلقه چاه گازی را در فازهای ۵ ، ۹ و ۱۰ پارس جنوبی تکمیل و در مدار تولید قرار دادند.

مهندس لایجی کل متراژ حفاری بر روی پلت فرم فاز ۱۸A را ۴۷ هزار و ۹۸۳ متر عنوان کرد و گفت : عملیات نهایی تکمیل فاز ۱۷ نیز توسط تلاشگران این شرکت با پیشرفت بیش از ۹۹درصدی در دست اقدام می باشد که با برنامه ریزی صورت گرفته این فاز در اسفندماه سال جاری تکمیل و تحویل خواهد شد.

مهندس لایجی در خاتمه تصریح کرد : تکمیل این پروژه در شرایط دشوار تحریم و محدودیت های اعمال شده توسط سخت کوشان ملی حفاری دستاوردی قابل توجه برای صنعت نفت کشور است و بدون شک انجام چنین پروژه ی عظیمی با شرایط مطلوب در سال حماسه ی سیاسی، حماسه ی اقتصادی برگ زرینی در کارنامه درخشان شرکت ملی حفاری ایران است.

منبع: شرکت ملی حفاری ایران

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

مهندس بیژن عالیپور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب شد

با حکم معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران مهندس بیژن عالیپور به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *