پیشرفت های جدید در ساخت و راه اندازی سکوهای فاز ۱۲ و ۱۸ پارس جنوبی

نشست مشترک مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با مدیران شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی در ارتباط با پیگیری آخرین تحولات مربوط به ساخت و آماده سازی سازه های دریایی فازهای ۱۲ و ۱۸ پارس جنوبی در یارد صنعتی خرمشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس، دراین نشست ویژه آخرین برنامه های اجرا شده در خصوص ساخت و راه اندازی سکوهای دریایی، تجهیزات و متعلقات این پروژه ها توسط دکتر طاهری مدیرعامل شرکت تاسیسات دریایی گزارش و روند های پیشرفت بخش های مورد نظر کارفرما مورد بررسی های کارشناسی و فنی قرار گرفت.

عرشه فاز ۱۸ پارس جنوبی به وزن ۲۳۲۰ تن، دارای چهار طبقه به مساحت ۴ هزار متر مربع است که عملیات تکمیل و نصب سازه های نهایی آن پس از بارگیری، بر روی شناور حمل در حال انجام است.

این سکو متشکل از یک جاکت چهار پایه به وزن ۲ هزار و ۹۶۰ تن، عرشه‌ای به وزن ۲ هزار و ۳۲۰ تن و متعلقات شامل یک پل، سه پایه و پایه‌های مشعل همجوار به وزن ۹۰۰ تن است.

دکتر طاهری در این برنامه بازدید گفت: عمده بسته های مختلف این دست از سازه های دریایی توسط موسسات بازرسی فنی و کیفی بین المللی مورد تست و آزمایش قرار گرفته که به زودی با با اتمام مراحل نصب سایر بخش های باقیمانده، تایید های اجرایی صادر خواهد شد .

ارزیابی روند های ساخت سکوی B و C طرح توسعه فاز ۱۲ هم از دیگر برنامه های این نشست و بازدید بود.

مدیر عامل شرکت نفت و گاز پارس در این مراسم ضمن مثبت توصیف کردن مراحل اجرایی راه اندازی این دست از سازه های دریایی و مطابقت مطلوب رویه های اجرایی با پروتکل های مورد نظر کارفرما خواستار تداوم برنامه جدید برای دستیابی به اهداف عملیاتی شد.

به گفته شعبانپور تنظیم و پیاده سازی سازوکارهای جدید و نتایج موثری که از اتخاذ این رویه به دست آمده است تماما در راستای اجرای راهبرهای جدید وزارت نفت مبنی بر تسریع در روند های ساخت و بهره برداری از طرحهای گازی میدان پارس جنوبی و حداکثری سازی میزان برداشت و تولید گاز از این مخزن مشترک بوده است.

وی در حاشیه بازدید از یارد خرمشهر در حضور مدیران و کارکنان شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی و مهندسان ناظر شرکت نفت و گاز پارس مستقر در منطقه اروند گفت: خوشبختانه امروزشاهد عزم ملی دیگری از تلاش و تکاپوی ویژه همکارانمان در دهه مبارک فجر هستیم که امیدواریم این تلاشها به زودی با راهکارهای جدید مدیریتی حاصل از همکاری گسترده تر میان بخش های کارفرمایی و پیمانکاری به نتایج گسترده تری در تحقق منافع ملی منجر شود.

مهندس دلپریش، مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران و عضو هیات مدیره شرکت نفت و گاز پارس، مهندس شمس، مدیر عامل شرکت پتروپارس، مهندس علیخانی، جانشین مدیرعامل در توسعه طرحهای فراساحل،‌ مهندس بویری، مجری فازهای ۱۷ و ۱۸ و شماری از کارشناسان فنی مهندس شعبانپور را در سفر به خرمشهر همراهی کردند.

منبع: POGC

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

مشعل فاز ١٨ پارس جنوبی روشن شد

سکوی ١٨A پارس جنوبی به عنوان دومین سکوی فازهای اولویت دار روز پنجشنبه گذشته با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *