ایران ۶ توربین بادی از آلمان خرید

شانا_گروه نیرو: ایران ۶توربین بادی از شرکت فول لندر آلمان برای نصب در مزرعه بادی کهک در شهرستان تاکستان استان قزوین خرید.

 محمد ساتکین، مدیر دفتر انرژی های بادی و امواج سازمان انرژی های نودر گفت و گو با شانا درباره نصب نخستین توربین بادی در کهک گفت: نخستین توربین ٢,۵ مگاواتی کشور اواخر دیماه توسط شرکت مپنا در سایت کهک نصب شد. این توربین جزئی از نیروگاه ٢٠ مگاواتی در سایت مذکور است.

او با اشاره به اینکه ۵ توربین دیگر نیز با فاصله مشخص در این سایت نصب می شوند،افزود:شرکت مپنا در مجموع نصب ٧۵٠ مگاوات نیروگاه بادی را در برنامه خود دارد.
ساتکین در این باره که آیا لغو برخی تحریم ها واردات این توربین ها  را تسهیل کرده یا نه ،افزود: واردات توربین هیچگاه در تحریم قرار نداشت بلکه فرایند پرداخت پول برای واردات این توربین ها در دوره تحریم  عملی نبود.
اوپیش از این به شاناگفته بود: تامین منابع مالی و فاینانس نیروگاه های بادی در زمان تحریم توسعه این نیروگاه ها را با مشکل مواجه کرد.
ساتکین درباره اینکه آیا هم اکنون مشکل پرداخت پول برای واردات این توربین هابرطرف شده ، گفت:ازمکانیزم پرداخت پول برای واردات این توربین ها بی اطلاع هستم.
بر اساس این گزارش، توانمندی داخلی در ساخت سه سیستم اصلی توربین بادی برج، ناسل و روتور در داخل کشور از سال ١٣٨٣ شکل گرفته است.برج به عنوان یکی از مجموعه های توربین بادی، نخستین بخشی است که توانمندی کامل در ساخت آن بدست آمده است. البته بخشی از توانمندی ساخت روتور به مواد اولیه پره ارتباط داردکه تنها در اختیار چند کشور معدود دنیاست.به گفته متخصصان این بخش، سرمایه گذاری برای کسب توانمندی ساخت پره های روتور توسط صنعت برق مقرون به صرفه نیست.

منبع: شانا

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

مشعل فاز ١٨ پارس جنوبی روشن شد

سکوی ١٨A پارس جنوبی به عنوان دومین سکوی فازهای اولویت دار روز پنجشنبه گذشته با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *