یک مهندس نفت ایرانی عضو آکادمی ملی مهندسی آمریکا شد

شانا _ گروه بین الملل: ایرج ارشاقی مدرس و مدیر برنامه مهندسی نفت دانشگاه کالیفرنیای جنوبی آمریکا در ماه فوریه سال ٢٠١۴ میلادی به عنوان یکی از اعضای جدید آکادمی ملی مهندسی آمریکا انتخاب شد.

به گزارش پایگاه اینترنتی آکادمی ملی مهندسی آمریکا از واشینگتن،  موته جی آر. در ماه فوریه سال ٢٠١۴ میلادی اعلام کرده بود که این  آکادمی در سال ٢٠١۴ میلادی ۶٧ عضو جدید و ١١ همکار خارجی برگزیده است.

بر اساس این گزارش، مجموع اعضای آمریکایی این آکادمی هم اکنون به دو هزار و ٢۵٠ نفر و اعضای خارجی آن به ٢١۴ نفر رسیده است.

عضویت در آکادمی ملی مهندسی آمریکا از بالاترین افتخارات حرفه ای برای یک مهندس به شمار می آید.

به طور معمول کسانی که در پژوهشها و تحقیقات مهندسی، تدریس یا آموزش و پرورش از خود سوابق درخشانی به جا گذاشته و سهم قابل توجهی در این زمینه ها داشته اند، در توسعه حوزه فناوریهای نوین پیشگام بوده اند و سبب پیشرفتهای عمده در حوزه های سنتی مهندسی یا اجرای روشهای نوآورانه برای آموزش مهندسی شده اند، می توانند افتخار عضویت در آکادمی ملی مهندسی آمریکا را به دست آورند.

فهرست اعضای تازه و همکاران خارجی آکادمی ملی مهندسی آمریکا به همراه نوع فعالیت آنها در زمان انتخابشان و شرح کوتاهی درباره دستاورهای مهندسی این اعضا در بیانیه مطبوعاتی این آکادمی آمده است.

در این میان، نام ایرج ارشاقی، مدرس و مدیر برنامه مهندسی نفت دانشگاه کالیفرنیای جنوبی واقع در شهر لوس آنجلس آمریکا دیده می شود.

این چهره ایرانی برای دستاوردهایش در زمینه شناسایی ساختار پیچیده مخازن شکسته و راهبری برنامه همکاری دانشگاه و صنعت به این افتخار دست یافته است.

دکتر ارشاقی، دانش آموخته سال ١٣۴۴ رشته مهندسی معدن از دانشکده فنی دانشگاه تهران است که در جشن هفتادمین سال تاسیس دانشکده فنی در سال ١٣٨٣ در میان ٧٠ نفر برگزیده خانواده فنی انتخاب شده بود.

وی تحصیلات کارشناسی ارشد و دکترای خود را در سالهای ١٣۴٧ و ١٣۵١ شمسی در رشته مهندسی نفت در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی به پایان برده است.

ارشاقی در زمینه های تراوش نفت و گاز از منافذ، قیمتهای گاز، نشت نفت و مخازن نفت و گاز، کارشناس است و در انجمن مهندسان نفت (SPE) نیز عضویت دارد.

منبع: شانا

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

یک کشته و دو مجروح در حادثه پالایشگاه بوشهر

فرماندار جم استان بوشهر گفت: بر اثر حادثه ترکیدگی لوله گاز در پالایشگاه فجر این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *