بهره برداری از نخستین واحد توربوکمپرسور ٢۵ مگاواتی ساخت داخل

مجری طرح تاسیسات تقویت فشار گاز شرکت ملی گاز ایران از راه اندازی و بهره برداری از اولین واحد توربوکمپرسور ٢۵ مگاواتی توسط متخصصان داخلی در  ایستگاه تقویت فشار گاز آباده (واحد پنجم) روی خط لوله چهارم سراسری خبر داد.

علی اکبر مرآتی گفت: در سایه اتکا به توان و دانش فنی کارشناسان داخلی، اولین واحد توربوکمپرسورهای ٢۵ مگاواتی (نوع شرقی) از قرارداد تامین و داخلی سازی ١٠٠ دستگاه توربوکمپرسور با شرکت مپنا با هدف تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی که رهبر معظم انقلاب بر آن تاکید داشته است، در تاسیسات تقویت فشار آباده نصب، راه اندازی و پس از انجام تست های عملیاتی بهره برداری شد.

وی یادآور شد: در بهمن ماه امسال، واحد سوم تاسیسات تقویت فشار گاز زنجان نیز با تلاش کارشناسان این طرح، مشاور و پیمانکار به بهره برداری رسید.

گفتنی است، طرح تأسیسات تقویت فشار گاز در سال ١٣٧٣ به منظور طراحی، خرید اجناس و انجام کارهای اجرایی احداث تأسیسات تقویت فشار خطوط گاز شکل گرفت و در سال ١٣٨٣ مسئولیت ساخت توربوکمپرسورهای گاز نیز به این طرح واگذار شد؛ در حال حاضر بیش از ٧١ ایستگاه تقویت فشار گاز در سراسر کشور فعال است.

منبع: شانا

منابع مرتبط با داخلی سازی نسل جدید توربین ها

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

مشعل فاز ١٨ پارس جنوبی روشن شد

سکوی ١٨A پارس جنوبی به عنوان دومین سکوی فازهای اولویت دار روز پنجشنبه گذشته با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *