حفاری چاه های فاز ١٧ میدان گازی پارس جنوبی به پایان رسید

اهواز _ شانا _ گروه نفت: معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در پروژه های حفاری از پایان عملیات حفاری فاز ١٧ طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی همزمان با آغاز سال نو خبر داد.

 مهندس محمدرضا تاکایدی روز یکشنبه (سوم فروردین) در گفت گو با خبرنگار شانا در مناطق نفت خیز جنوب تصریح کرد کرد: در فاز ١٧ پارس جنوبی ١١ حلقه چاه حفاری شده که هم اکنون مراحل تحویل آنها به شرکت نفت و گاز پارس به عنوان کارفرمای پروژه در حال انجام است.

وی افزود: شرکت ملی حفاری ایران حفاری ٢٢ حلقه چاه گازی را در فازهای ١٧ و ١٨  به صورت کلید در دست (EPD) برعهده داشت که عملیات حفاری چاه های فاز ١٨ بهمن ماه گذشته تکمیل و تحویل کارفرما شده بود.

تاکایدی گفت: با توجه به شرایط کار، این پروژه نزدیک به زمان پیش بینی شده در قرارداد، انجام شد که موفقیت بزرگی برای شرکت ملی حفاری ایران محسوب می شود.

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در پروژه های حفاری تصریح کرد: از ویژگی حفاری در فازهای ١٧ و ١٨  انجام  همه کارهای مورد نیاز پروژه از جمله مطالعات، شناسایی لایه ها، زمین شناسی، مهندسی، برنامه ریزی، خدمات فنی، کالا و مواد و تامین دستگاه های حفاری توسط  متخصصان و کارکنان پرتلاش این شرکت بوده است.  

وی افزود: عملیات حفاری فازهای ١٧ و ١٨ پارس جنوبی پس از اجرای فازهای ٩ و ١٠ دومین تجربه شرکت ملی حفاری در انجام موفق پروژه های حفاری دریایی به صورت کلید در دست است. در اجرای دو پروژه در مجموع ۴۶ حلقه چاه گازی حفر شده است.

بر پایه این گزارش، توسعه فازهای ١٧ و ١٨ میدان گازی پارس جنوبی با هدف تولید روزانه ۵٠ میلیون مترمکعب گاز طبیعی، ٨٠ هزار بشکه میعانات گازی و ۴٠٠ تن گوگرد و تولید سالانه یک میلیون تن اتان و بیش از یک میلیون تن گاز مایع  (پروپان و بوتان )  اجرا شده است.

منبع: شانا

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

مهندس بیژن عالیپور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب شد

با حکم معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران مهندس بیژن عالیپور به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *