اتحادیه اروپا و کاهش وابستگی به نفت و گاز روسیه

اروپاییها برای کاهش وابستگی به نفت و گاز روسیه متحد می شوند

شانا _ گروه بین الملل: کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای کاهش وابستگی خود به واردات نفت خام و گاز طبیعی از روسیه با یکدیگر متحد می شوند.

به گزارش خبرگزاری رویترز از بروکسل، هرمان فن رامپوی، رئیس اتحادیه اروپا دیروز (جمعه اول فروردین ماه ١٣٩٢) اعلام کرد: رهبران اتحادیه اروپا تصمیم دارند وابستگی خود را به واردات انرژی از روسیه کاهش دهند و در صورت توقف عرضه نفت و گاز روسیه، برای ثبات عرضه انرژی در سراسر اروپا به یکدیگر کمک کنند.

وی در یک کنفرانس خبری در پایان نشست سران اتحادیه اروپا در بروکسل گفت: ما درباره کاهش وابستگی خود به واردات انرژی از روسیه جدی هستیم.

رئیس اتحادیه اروپا گفت: اروپا نخستین جامعه هماهنگ در عرصه های زغال سنگ و فولاد بوده و هم اکنون پس از گذشت ۶۴ سال روشن است که ما به اتحاد در عرصه انرژی نیاز داریم.
منبع: شانا
آنگلا مرکل: اروپا برای تنوع‌بخشی به منابع تامین انرژی سراغ گاز شیل آمریکا می‌رود

شانا ـ گروه بین‌الملل: صدر اعظم آلمان می‌گوید، واردات گاز شیل از آمریکا می‌تواند یکی از گزینه‌های کشورهای اروپایی برای متنوع کردن منابع تامین انرژی و کاهش وابستگی به روسیه باشد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، آنگلا مرکل جمعه (١ فروردین ٩٣) در گفت و گو با خبرنگاران گفت: اگر آمریکا تصمیم به صادرات گاز شیل بگیرد و زیرساخت‌های لازم را هم فراهم کند، خرید این گاز می‌تواند بخشی از سیاست کشورهای اروپایی برای تنوع بخشی به منابع تامین انرژی‌شان باشد.

سران اتحادیه اروپا روز گذشته گرد هم آمدند تا در خصوص راهکارهای کاهش وابستگی خود به نفت و گاز روسیه و تنوع بخشیدن به منابع تامین انرژی این اتحادیه بحث و گفت و گو کنند.

هرمان فن رامپوی، رئیس اتحادیه اروپا نیز در پایان این نشست اعلام کرد که رهبران این اتحادیه تصمیم دارند وابستگی خود به واردات انرژی از روسیه را کاهش دهند و در صورت توقف عرضه نفت و گاز روسیه، برای ثبات عرضه انرژی در سراسر اروپا به یکدیگر کمک کنند.
منبع: شانا

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

بسته جامع پیشنهادی هند به ایران برای توسعه میدان گازی فرزاد B

منابع هندی اعلام کردند که هند برای توسعه میدان فرزاد B یک بسته جامع پیشنهاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *