دستمزد کارگران پارس جنوبی ٢۵ درصد افزایش یافت

شانا _ گروه دولت و مجلس: مدیر کار و خدمات اشتغال منطقه ویژه پارس از ابلاغ بخشنامه افزایش دستمزد به همه شرکتهای مستقر در پارس جنوبی خبر داد و گفت : اجرای این بخشنامه از یکم فروردین ماه امسال از طرف همه پیمانکاران ضروری است.

به گزارش شانا، عبدالله حاجیانی، مدیر کار و خدمات اشتغال منطقه ویژه پارس گفت: بر اساس ابلاغیه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و در اجرای ماده۴١ قانون کار و در نظر گرفتن مصالح کارگران و  انطباق هر چه بیشتر در آمد آنان با سطح معیشت خانوار، دستمزد سال ١٣٩٣ نیز همانند سال گذشته ٢۵ درصد افزاش یافته است. بخشنامه یاد شده به همه شرکتهای مستقر در منطقه ابلاغ شده است.

حاجیانی تصریح کرد: در صورت  رعایت نکردن این بخشنامه از سوی شرکتهای پیمانکاری در منطقه ویژه پارس، این مدیریت بر اساس قانون به صورت جدی با  پیمانکاران خاطی برخورد خواهد کرد .

مدیر کار و خدمات اشتغال با بیان این که بسیاری از طرحهای در حال توسعه  پارس جنوبی با تلاش  متخصصان داخلی صورت گرفته است افزود: داخلی سازی تجهیزات صنعت نفت ضروری است. از این رو برای افزایش انگیزه  و صیانت از کارکنان صنعت نفت که در خط مقدم جبهه اقتصادی کشور قرار دارند تدابیری برنامه ریزی شده است.

وی با بیان این که مدیریت کار و خدمات اشتغال سازمان منطقه ویژه پارس، همواره حمایت از کارگران شاغل در پارس جنوبی را  در اولویت برنامه های کاری قرار داده است، افزود: متاسفانه برخی پیمانکاران پارس جنوبی در زمینه پرداخت حقوق و مزایای کارکنان زیر مجموعه خود کوتاهی می کنند، در این زمینه این مدیریت طی سالهای گذشته میلیارد ها تومان از حق و حقوق کارگران را به آنها بازگردانده است.

منبع: شانا

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

مهندس بیژن عالیپور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب شد

با حکم معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران مهندس بیژن عالیپور به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *