سکان راهبری تاسیسات دریایی به دکتر منوچهری رسید

با انتخاب اعضای هیئت مدیره جدید شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران، دکتر غلامرضا منوچهری سکان مدیریت ارشد این شرکت فراساحلی را بدست گرفت.

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران، در نشست  اخیر هیئت مدیره شرکت که امروز دهم فروردین ماه برگزار شد، مهندس نصرت رحیمی (رئیس هیئت رئیسه صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت) به عنوان رئیس هیئت مدیره و مهندس ناصرمالکی (مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی نفت) به عنوان نایب رئیس IOEC معرفی شدند همچنین دکتر غلامرضا منوچهری نیز به عنوان عضو هیئت مدیره و مدیرعامل، راهبری بزرگترین شرکت فراساحلی کشور را برعهده گرفت.
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صندوق‌های بازنشستگی در حاشیه این نشست در گفت و گو با کاوش با تاکید بر اینکه با توجه به توانمندی و قابلیت دکتر منوچهری چشم انداز روشنی پیش روی تاسیسات دریایی قرار دارد، تصریح کرد: معتقدم عملکرد ایشان موجب می‌شود، تعهدات عقب مانده IOEC نسبت به صنعت نفت، سامان یابد.
مهندس ناصر مالکی افزود: با سابقه مدیریتی درخشان ایشان می‌توان به جبران عقب ماندگی‌های موجود شرکت امیدوار بود؛ موضوعی که موجب می‌شود مباحث فیمابین میان تاسیسات دریایی و وزارت نفت به شکل مطلوبی نظام یابد.
وی که به عنوان نایب رئیس هیئت مدیره IOEC معرفی شده است، تصریح کرد: با هماهنگی مناسبی که میان دکتر منوچهری و بدنه وزارت نفت، وجود دارد می‌توان به رفع معضلات کنونی شرکت امیدوار بود چراکه این مشکلات مانع بزرگی بر سر راه توسعه روابط این مجموعه با وزارت نفت ایجاد کرده بود که رفع آنها، پیشرفت پروژه‌ها را تسهیل خواهد کرد.
مالکی با اشاره به عقب‌ماندگی موجود در مجموعه تاسیسات دریایی در شرایط کنونی، به تاخیر پروژه‌ها و به تبع  آن تعویق در پرداخت‌ها اشاره داشت و افزود: اینها بر هم تاثیر گذار است زیرا در صورتی که پرداخت‌ها به موقع انجام نشود، نمی‌توان به اجرای به موقع پروژه‌ها امیدوار بود و از سوی دیگر عدم پیشرفت کافی پروژه‌ها نیز وضعیت مناسبی برای پرداخت از سوی کارفرما باقی نمی‌گذارد. موضوعی که تاسیسات دریایی در شرایط کنونی با آن دست به گریبان است و به نظر می‌رسد که رابطه  مناسبی میان مجموعه IOEC و وزارت نفت برقرار نبوده است.
نایب رئیس هیئت مدیره شرکت، حضور دکتر منوچهری را عامل مهمی برای رفع این چالش‌ها خواند و افزود: هماهنگی مناسبی میان بدنه نفت و مجموعه تاسیسات دریایی به عنوان کارفرما و پیمانکار ایجاد خواهد شد. از سوی دیگر سابقه بسیار خوب ایشان در مدیریت مگا پروژه‌ها به رضایت کارفرما از عملکرد شرکت منجر خواهد گشت.
مالکی چشم‌انداز روشن و امید بخشی را برای مجموعه تاسیسات‌دریایی متصور شد و ادامه داد: تاسیسات دریایی می‌بایست متناسب با نام و برندش عمل نماید. امید می‌رود همگام با توسعه برند تاسیسات دریایی در آینده نزدیک شاهد توسعه بازارهای کاری این مجموعه باشیم.
وی در پاسخ به این پرسش که تغییرات پی در پی مدیریتی، بدنه شرکت را آسیب پذیر نمی‌سازد؟ ادامه داد: ما بر این باور نیستیم که تغییرات پی در پیٍ مدیریتی در شرکت تاسیسات دریایی انجام شده است. بعد از تغییر مدیر عامل پیشین شرکت، یک سرپرست به صورت موقتی جایگزین دکتر علی طاهری شد. به مفهوم دیگر آقای وفاپور آگاهانه پذیرفتند که به صورت موقت، راهبری این مجموعه را برعهده داشته باشند.
وی با ابراز قدردانی از حضور موثر آقای وفاپور نیز تصریح کرد: از ایشان بسیار ممنون هستیم که این ازخود گذشتگی را نشان دادند و سرپرستی موقت این مجموعه را پذیرفتند.
این مقام مسئول با بیان اینکه از ابتدا نیز مشخص بود که باید جایگزینی به عنوان مدیرعامل، راهبری مجموعه تاسیسات دریایی را برعهده گیرد، ادامه داد: با به توافق رسیدن با دکتر منوچهری، ایشان به عنوان مدیرعامل از سوی سهامدار اصلی این شرکت فراساحلی انتخاب شدند که با معارفه ای که امروز انجام گرفت، ایشان از دهم فروردین‌ماه امسال راهبری این مجموعه را برعهده خواهند داشت.
وی در پایان همچنین ابراز امیدواری کرد که از خدمات آقای وفاپور نیز به عنوان یک مدیر قابل نظام جمهوری اسلامی در مجموعه اوپیک و به خصوص تاسیسات دریایی بهره‌گیری شود.
به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران، مدیر عامل جدید شرکت IOEC ، متولد سال ۱۳۳۵ در شهر اردستان می‌باشند. وی فارغ التحصیل رشته راه و ساختمان از دانشگاه تهران و دارای مدرک دکتری در رشته عمران و محیط زیست از دانشگاه آخن آلمان می‌باشند. دکتر غلامرضا منوچهری سابقه مدیریت ارشد شرکت پتروپارس و همچنین مشاور مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران را در کولبار سوابق خود دارد. مدیریت عاملی گروه صنعتی سدید و رئیس هیئت مدیره تسدید  نیز از دیگر سوابق دکتر منوچهری به شمار می‌رود.
لازم به یادآوری است نامبرده در فاصله سال‌های ۱۳۶۸ تا ۱۳۸۰، بعنوان معاونت وزیر نیرو در امور آب و فاضلاب شهری، مسئولیت خطیری را برعهده داشته است.

منبع: IOEC

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

آغاز عملیات اجرایی نیروگاه سیکل ترکیبی مقیاس کوچک در زرند کرمان

عملیات اجرایی اولین نیروگاه سیکل ترکیبی مقیاس کوچک (DG) کشور در سفر روز پنجشنبه وزیر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *