آیا حوادث گذشته را دوباره تجربه می کنیم؟

جواب کوتاه به این سئوال بلی است!! در سال ۱۹۹۳ دکتر ترور کلتز در کتابی تحت عنوان درسهایی از فجایع  Lessons from Disaster: How Organizations Have No Memory and Accidents Recur چنین نوشت: چگونه سازمانها ذهنیت تاریخی ندارند و دوباره بعد از ۲۰ سال حوادث هنوز اتفاق می افتند.

با هم مطلب کوتاهی در خصوص دو حادثه مشابه در آمریکا و نروژ (مشکلات طراحی جاذبهای کربن)، از شماره فوریه ۲۰۱۴ ماهنامه ایمنی فرایند “Process Safety Beacon” می‏ خوانیم:

GDE Error: Error retrieving file - if necessary turn off error checking (403:Forbidden)
منبع انگلیسی و فارسی از سایت اصلی ماهنامه

درباره ابوالفضل آهنی

ابوالفضل آهنی دانش آموخته رشته مهندسی صنایع از دانشگاه صنعتی امیرکبیر است. در ابتدا بیشتر متمایل به کاربرد آمار، هوش مصنوعی و تئوری تصمیم گیری برای مدلسازی ریاضی و حل مسائل پیچیده مهندسی و مدیریتی بود، ولی پس از همکاری با شرکتهای پیمانکار نفت، گاز و پتروشیمی مجذوب پیچیدگی های خاص این نوع پروژه های عظیم شد و برای مهار این نوع پیچیدگی ها، به جستجو و پیگیری مستمر مقالات و کتب تخصصی مربوطه پرداخت. پس از کسب تجربیاتی در زمینه برنامه ریزی و کنترل پروژه، طراحی و استقرار سیستم اطلاعات مدیریت پروژه، سیستم مدیریت کیفیت و سیستم مدیریت HSE؛ او علاقه مند به ترویج دانش مدیریت پروژه در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *