تلاش سونورو کانادا برای بهره‌برداری از ماسه‌های نفتی عراق

شانا _ گروه بین‌الملل: شرکت سونورو کانادا از مذاکرات خود با مقامهای عراقی برای بهره‌برداری از ذخایر ماسه های نفتی این کشور حاشیه خلیج فارس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری یونایتد پرس اینترنشنال، سونورو با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که در سه ماه نخست سال ٢٠١۴ با مقامهای عراقی در باره اکتشاف، تولید و توسعه ذخایر ماسه‌های نفتی این کشور گفتگو کرده است.

این بیانیه همچنین تصریح می‌کند که مقامات عراقی واکنش مثبتی به این پیشنهاد سونورو نشان داده‌اند و تاکید کرده‌اند که صدور مجوز برای اجرای چنین پروژه‌ای امکان‌پذیر است.

این شرکت کانادایی اگرچه در بیانیه خود نسبت به امکان اکتشاف ذخایر ماسه‌های نفتی در عراق ابراز خوشبینی کرد اما اظهار داشت که هیچ ضمانتی برای صدور مجوز این پروژه از سوی دولت عراق وجود ندارد.

سونورو همچنین با اشاره به برگزاری انتخابات پارلمانی عراق در اواخر ماه جاری میلادی تاکید کرده است که انتظار دارد به دلیل تشکیل دولت جدید عراق، شاهد تاخیرهایی در روند نهایی کردن پیشنهاد بهره‌برداری از ذخایر ماسه‌های نفتی باشد.

بر اساس آمار اعلام شده از سوی اوپک، تولید نفت عراق در ماه فوریه ٢٠١۴، ١٣ درصد نسبت به ژانویه افزایش داشته و به ٣,٣ میلیون بشکه نفت در روز رسیده است.
منبع: شانا

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

بسته جامع پیشنهادی هند به ایران برای توسعه میدان گازی فرزاد B

منابع هندی اعلام کردند که هند برای توسعه میدان فرزاد B یک بسته جامع پیشنهاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *