Solar thermal EOR - courtesy of http://speloop.com/petroleum.htm

بهره گیری عمان از انرژی خورشیدی در تولید نفت خام

شانا _ گروه بین الملل: شرکت توسعه نفت عمان در نظر دارد برای کاهش مصرف گاز طبیعی، از انرژی خورشیدی در پروژه های افزایش ضریب بازیافت خود بهره برداری کند.

به گزارش روزنامه مسقط دیلی، در پی کامیابی پروژه آزمایشی در جنوب عمان، شرکت توسعه نفت عمان (پی دی او) در نظر دارد به طور گسترده از انرژی خورشیدی در افزایش ضریب بازیافت بهره گیرد تا مصرف گاز طبیعی را در این فرایند کاهش دهد.

رسول رستوکی، مدیر شرکت توسعه نفت عمان، در نمایشگاه نفت و گاز غرب آسیا اعلام کرد: انرژی خورشیدی برتری هایی چندگانه دارد و به ما توانایی می دهد که گاز را در دیگر اولویت های دولت، همچون تولید برق، شیرین کردن آب و پروژه های صنعتی، به کار گیریم.

رستوکی گفت: ما قصد داریم یک نیروگاه انرژی خورشیدی بسازیم که ١٠٠ برابر بزرگتر از نیروگاه های خورشیدی کنونی ما است؛ دیدگاه ما این است که این فرصت، فراتر از صنعت نفت و گاز، می تواند به همه زمینه ها در کشور عمان یاری رساند.

وی افزود: برای تضمین بهره برداری بیشینه از زنجیره تولید محلی در پروژه افزایش ضریب بازیافت خورشیدی، نهادهای دولتی، پیمانکاران و تولیدکنندگان را در این پروژه درگیر کرده ایم.

این مدیر نفتی پیش بینی کرد که در سال جاری میلادی، سهم پروژه های افزایش ضریب بازیافت در تولید شرکت توسعه نفت عمان، به ١١ درصد و در سال ٢٠٢٣ به سه برابر سطح سال ٢٠١۴ برسد.

وی افزود: شرکت توسعه نفت عمان با بهره گیری از پروژه آزمایشی انرژی خورشیدی، تلاش می کند نیاز به گاز در تولید بخار در تولید انرژی را به حداقل برساند؛ این پروژه، تلاش نوآورانه است که بزرگترین پروژه در این زمینه در جهان به شمار می آید.

منبع: شانا

بیشتر بدانیم: مدخل افزایش ضریب بازیافت نفت از طریق انرژی حرارتی خورشیدی در ویکی پدیای انگلیسی

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

بسته جامع پیشنهادی هند به ایران برای توسعه میدان گازی فرزاد B

منابع هندی اعلام کردند که هند برای توسعه میدان فرزاد B یک بسته جامع پیشنهاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *