مدیر عامل ENI به جرم آسیب به محیط زیست به سه سال زندان محکوم شد

شانا _ گروه بین‌الملل: مدیر عامل شرکت انی ایتالیا به جرم آسیب به محیط زیست در زمان مدیریت خود در کارخانه برق پورتو تول به سه سال زندان محکوم شد.

به گزارش هفته‌نامه پترولیوم اینتلیجنس، پائولو اسکارونی که در فاصله سالهای ٢٠٠٢ تا ٢٠٠۵ میلادی مدیریت کارخانه برق پورتو لول شرکت انل ایتالیا را به عهده داشت، به دلیل نقض قوانین مربوط به محیط زیست در زمان مدیریت خود به سه سال زندان محکوم شده است.

این در حالی است که اسکارونی می‌گوید که هیچ نقشی در این موضوع نداشته است و خواستار تجدیدنظر در حکم دادگاه است.

آلبرتو مورو ویسکونتی، وکیل وی نیز در گفتگو با خبرنگاران با بی پایه دانستن اتهامات مطرح شده علیه موکلش گفت: زمان زیادی از وقایع مطرح شده می‌گذرد و این مسئله مشمول مرور زمان شده‌ است.

مدیرعامل انی همچنین با اتهام فساد در پروژه‌های سال ٢٠٠٩ شرکت سایپم در الجزایر مواجه است. ۴٢,٩ درصد از سهام سایپم متعلق به انی است.

دوران مدیریت ویسکونتی بر انی که از سال ٢٠٠۵ شروع شده است، در ماه مه سال جاری میلادی به پایان می رسد.

بر اساس این گزارش، مدیرعامل شرکت دولتی انی ماه دسامبر سال گذشته میلادی و در جریان تحقیقات مربوط به موضوع الجزیره، هر گونه فساد در پروژه‌های این کشور را رد کرد.

ایتالیا برای مقابله بهتر با جرایم اقتصادی، سال ٢٠١٢ قانون جدید مبارزه با فساد اقتصادی را تصویب کرد. دولت این کشور نیز از شرکتهای دولتی خواسته است تا استانداردهای سخت‌تری را در مدیریت این شرکتها اعمال کنند.

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

بسته جامع پیشنهادی هند به ایران برای توسعه میدان گازی فرزاد B

منابع هندی اعلام کردند که هند برای توسعه میدان فرزاد B یک بسته جامع پیشنهاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *