نروژ نظارت بر اجرای پروژه‌های نفتی را تشدید می‌کند

شانا ـ گروه بین‌الملل: رئیس اداره تنظیم مقررات نفت نروژ می‌گوید دولت این کشور دیگر تحمل تاخیرهای پی در پی و هزینه‌های اضافی پروژه‌های نفتی فراساحلی (Offshore) را ندارد و از این پس با نظارت دقیق‌تر بر فعالیت پیمانکاران، در موارد لازم مداخله می‌کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، بنت نایلند سه‌شنبه ( ١٩ فروردین ماه ٩٣) با بیان این مطلب گفت: تعداد زیادی شرکت بی‌تجربه در حال کار روی پروژه‌ها هستند که این مسئله ریسک بزرگی برای دولت است که یارانه‌های فراوانی را برای توسعه نفتی پرداخت می‌کند.

نایلند که در گفتگو با رویترز سخن می‌گفت با اشاره به تصمیم سازمان تنظیم مقررات نفتی نروژ برای مداخله و زیرنظر گرفتن مستقیم روند پروژه‌های نفتی افزود: این سازمان با سخت‌تر کردن شرایط، این پیام را به پیمانکاران می‌دهد که آنها را زیرنظر دارد.

نایلند با هشدار به پیمانکاران برای انجام بهتر تعهداتشان، گفت: ما هر جا که یک پروژه مسیر اشتباهی را برود، مداخله می‌کنیم و خواستار اتخاذ معیارهای صحیح می‌شویم.

بر اساس این گزارش، اگرچه افزایش هزینه‌های پروژه‌های نفتی، همه فعالان جهانی این حوزه را تحت تاثیر قرار داده است اما نروژ شرایط بدتری نسبت به دیگرکشورها پیدا کرده است. به طوری که طبق پیش‌بینی‌های پیشین نایلند، هزینه هر واحد توسعه و تولید در نروژ در ١٠ سال گذشته ١٠ برابر شده است.

دولت نروژ سال گذشته مطالعاتی را در خصوص دلیل تعویق پروژه‌های نفتی این کشور انجام داد و همچنین برای کاهش هزینه‌ها، تعداد و سقف زمانی پروژه‌ها را کاهش داد.

رئیس سازمان تنظیم مقررات نفت نروژ می‌گوید: ١۶ شرکت از ٢٢ شرکتی که در پروژه‌های نفتی جدید این کشور فعالیت می‌کنند، کمترین تجربه را در فلات قاره نروژ دارند.به همین دلیل، سازمان تنظیم مقررات نفتی ممکن است از شرکتها بخواهد تا طرحهای کامل توسعه را ارائه دهند، صلاحیت پیمانکاران را از قبل تائید کنند و جزئیات استراتژی قرارداد را ارائه دهند.

این سازمان همچنین از نزدیک طرحهای توسعه را زیرنظر می‌گیرد و طرفهای قرارداد را ملزم می‌کندنظارت بیشتری بر کارهایی داشته باشند که به پیمانکاران دیگر محول می‌کنند.

استات اویل، بزرگترین تولید کننده نفت نروژ و دیگر شرکتهای بزرگ بین‌المللی در این کشور فعالیت می‌کنند اما امتیازات مالیاتی و یارانه‌های گسترده دولت در حوزه اکتشاف و توسعه نفتی موجب شده است بسیاری از بازیگران کوچک نفتی نیز در سالهای اخیر جذب پروژه‌های این کشور شوند.
منبع: شانا

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

بسته جامع پیشنهادی هند به ایران برای توسعه میدان گازی فرزاد B

منابع هندی اعلام کردند که هند برای توسعه میدان فرزاد B یک بسته جامع پیشنهاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *