ترکیه ظرفیت های زمین گرمایی خود را توسعه می دهد

تهران – ایرنا – ترکیه درسال ٢٠١۴، در ٢٠ شهر خود که از ظرفیت های انرژی زمین گرمایی برخوردار است،برنامه های پژوهشی انجام می دهد.

به گزارش ایرنا، روزنامه خبرترک این کشور، تاکید کرده است: در چارچوب برنامه کشف منابع انرژی جدید، وزارت نیرو ومنابع طبیعی ترکیه، در سال جاری میلادی روی جستجوی انرژی زمین گرمایی و دیگر منابع انرژی در مناطق مرمره، آناتولی غربی، آناتولی مرکزی، جنوب شرقی آناتولی و شرق مدیترانه متمرکز می شود و مقامات این کشور برای این پروژه بودجه ای ١۵ میلیون دلاری (٣٠ میلیون و ٢٩٣ هزار لیر) اختصاص داده اند.

ازسوی دیگر، علاوه بر فعالیتهای کاوشی وبرنامه های پژوهشی دراین٢٠ شهر، به روزرسانی ذخایرانرژی زمین گرمایی موجود نیز در دستور کار وزارت نیروی ترکیه قرار دارد.

ترکیه پروژه تحقیق و بهره برداری از ذخایر انرژی زمین گرمایی خود را از سال ٢٠٠٢ آغاز کرد و تا سال ٢٠١٣ نیز پیشرفت زیادی حاصل کرد.

٣۵٠ استخر آب گرم، دو هزار ٩٢۴ هکتار مرکز گرمایش گلخانه ای، تامین نیروی گرمایش ٩٠ هزار واحد مسکونی و افزایش ظرفیت نصب شده برق از ١۵ مگاوات به ٣١١ مگاوات، دستاورد دولت ترکیه در این ٩ سال بوده است.

منبع: ایرنا

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

بسته جامع پیشنهادی هند به ایران برای توسعه میدان گازی فرزاد B

منابع هندی اعلام کردند که هند برای توسعه میدان فرزاد B یک بسته جامع پیشنهاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *