اتمام ساخت آخرین سازه دریایی فاز ۱۶ پارس جنوبی

سکوی ۲۷۰۰ تنی فاز ۱۶ پارس جنوبی که به همت متخصصان شرکت های داخلی کشورمان ساخته شده است دیروز از بندرعباس بارگیری و به سمت موقعیت نصب ارسال شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس، پس از انجام مراحل موفقیت آمیز ساخت و اجرای سکوی دریایی فاز ۱۶ میدان مشترک پارس جنوبی ، این سازه فراساحلی روز جمعه طی مراسمی از یارد صنعتی شرکت ایزوایکو بر روی شناور ویژه حمل بارگیری و به سوی موقعیت چاههای این بخش از میدان مشترک در آبهای خلیج فارس که در فاصله ۱۱۵ کیلومتری ساحل عسلویه قرار دارد منتقل شد.

مطابق برنامه ریزی های انجام شده، این سازه فوق سنگین طی ۲۰ روز آینده در محل نصب قرار خواهد گرفت و بنابر اعلام سازمان کارفرما و مدیریت طرح، سایر عملیات مربوط به تکمیل و راه اندازی پس از استقرار این سکو بر روی جکت نصب شده به زودی انجام خواهد شد.

براساس طراحی های صورت گرفته،‌تولید و فراورش اولیه گاز ترش استحصالی از ۱۲ حلقه چاه این بخش از مخزن مشترک پارس جنوبی توسط این سکوی انجام و به وسیله خطوط لوله زیر دریایی به پالایشگاههای واقع در بخش خشکی عسلویه منتقل خواهند شد.

در مراحل ساخت و اجرای این سازه بزرگ فراتر از ۳۸ هزار قطر اینچ عملیات لوله کشی صنعتی (PIPING) ،۵۰ کیلومتر کابل کشی برق و ابزار دقیق و نصب بسیاری از تجهیزات پیشرفته انجام شده که تمامی روند های اجرایی آن با نظارت کارشناسان شرکت نفت و گاز پارس بوده است.

پیش از این جکت و سایر متعلقات این بخش از میدان نظیر سازه مشعل و سه پایه های ارتباطی توسط شرکت سازنده به موقعیت نصب ارسال شده است.

مراحل ساخت تجهیزات و تاسیسات دریایی فاز های ۱۶ پارس جنوبی اواخر سال ۱۳۸۵ در قالب قراردادی به شرکت ایزوایکو واگذار شده بود.

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

مهندس بیژن عالیپور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب شد

با حکم معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران مهندس بیژن عالیپور به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *