شرکت پتروپارس از توسعه فاز١١ پارس جنوبی کنار گذاشته شد

شانا_گروه نفت: وزیر نفت از کنار گذاشته شدن کامل شرکت پتروپارس ازتوسعه فاز ١١ پارس جنوبی خبر داد.

بیژن زنگنه، وزیر نفت در گفتگو با خبرنگار شانا درباره وضع فاز ١١ پارس جنوبی گفت: هنوزتصمیمی درباره این فاز گرفته نشده است.در حال حاضر اولویت ما به روی فازهای اولویت اول (١٢،١۵،١۶و ١٧،١٨) است و تصمیم درباره فاز ١١ سر فرصت گرفته می شود.

وی درباره این که طبق قرارداد شرکت پتروپارس مکلف به توسعه این فاز است، گفت: قرارداد بستن هنر نیست، قرارداد باید اجرایی شود.
وزیر نفت با بیان این که قرارداد فاز ١١ با شرکت  پتروپارس قابل اجرا نبود، افزود: شرکت پتروپارس پولی برای توسعه فاز ١١ پارس جنوبی در اختیار ندارد.
زنگنه درباره احتمال بازگشت توتال به این فاز اظهار کرد: توسعه این فاز در حال حاضر در اولویت کاری وزارت نفت نیست.

بر اساس این گزارش، قرارداد  فاز ١١ پارس جنوبی پس از رفتن شرکت فرانسوی توتال  با  شرکت CNPC چین و با مبلغ ۵ میلیارد دلاری امضا شد. در حد فاصل سالهای ١٣٨٨ تا ١٣٩١ و در مدت بیش از سه سال چینی‌ها هیچ کار جدی در فاز ١١ پارس جنوبی دنبال نکردند تا این که در نهایت پاییز سال ٩١ از  فاز١١ کنار گذاشته شدند. پس از آن، ماموریت طرح توسعه فاز ١١ میدان گازی پارس جنوبی طی قراردادی در قالب بیع متقابل و در مدت ۵٢ ماه به شرکت پترو پارس واگذار شد.

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

مهندس بیژن عالیپور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب شد

با حکم معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران مهندس بیژن عالیپور به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *