امکان جدید LinkdIn: یافتن شغل از داخل

آی‌تی ایران- لینکدین که بزرگترین شبکه اجتماعی مربوط به شغل است حالا کارهایی بیشتر از یافتن یک شغل برای یک نفر انجام می‌دهد. 

آمارگیری جدیدی که در لینکدین انجام شده و از ۷۵۰۰ کاربر که شغل خود را تغییر داده‌اند سوال شده نشان می‌دهد که دلایل تغییر شغل شامل یافتن فرصت بهتر برای پیشرفت، به دنبال مدیر بهتر بودن و مزایا و منافع بهتر است.

۴۲ درصد از کسانی که کارشان را ترک کرده در همان شرکت خود شغلی متناسب با مهارت و علاقه خود پیدا کرده‌اند.

شگفتی آنچه در این آمارگیری به دست آمده این است که ۴۲ درصد از کسانی که کارشان را ترک کرده در همان شرکت خود شغلی متناسب با مهارت و علاقه خود پیدا کرده‌اند. در واقع  این تعداد از شغل خود استعفا کرده‌اند ولی شرکت خود را ترک نکرده‌اند.

از روز پنج‌شنبه لینکدین امکان جدیدی را اضافه کرده که هدف آن جست و جو برای یافتن شغل در داخل شرکتی است که یک کاربر در آن مشغول به کار است. این به خصوص برای مدیران شرکت‌ها امکان مناسبی است چراکه به کارکنانشان اجازه می‌دهد در هنگام نارضایتی از شغل خود شرکت را ترک نکنند.

کاربران لینکدین حالا در بخش شغل‌هایی که ممکن است مورد علاقه شما باشد “Jobs You May Be Interested In” بخش جدید شغل‌های داخلی (internal job) را اضافه کرده است.

نتایج تحقیقات اخیر لینکدین نشان می‌دهد بسیاری از کارکنان از دیگر شغل‌های موجود در شرکت آگاهی ندارند و با توجه به تلاش شرکت‌ها برای حفظ نیروهای موجود این امکان جدید با استقبال مواجه خواهد شد.

به گفته  لینکدین هزینه تغییر یک شغل از خارج شرکت یک و نیم برابر زمانی است که یک فرصت شغلی توسط کارکنان خود شرکت پر شوند.

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

بسته جامع پیشنهادی هند به ایران برای توسعه میدان گازی فرزاد B

منابع هندی اعلام کردند که هند برای توسعه میدان فرزاد B یک بسته جامع پیشنهاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *