هتل نفتی خاورمیانه پذیرای کارکنان خارجی

شانا _ گروه بین الملل: دریافتی کارکنان بخش نفت و گاز بسیاری از کشور های واقع در خاورمیانه در مقایسه با مقدار دریافتی همکاران آنها در دیگر مناطق جهان بسیار ناچیز است. در حالی که حقوق کارکنان خارجی آنقدر جذاب هست که آنها را از لندن و هوستون به بیابان های داغ قطر و امارات می کشاند.

به گزارش پایگاه خبری زاویه، لیبی، یک عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) سالانه مبلغ ٣۶ هزار دلار به کارکنان صنعت نفت خود پرداخت می کند که کمترین مقدار در میان تولید کنندگان بزرگ نفتی است.

 این در حالیست که بحرین با تولید حدود ١۴٠ هزار بشکه نفت در روز مبلغ کمتری نسبت به لیبی (٣۶ هزار دلار آمریکا) به کارکنان بخش نفت و انرژی خود در یک سال پرداخت کرده است.

یک مطالعه از سوی موسسه هیز اویل اند گس (Hays Oil & Gas) نشان می دهد که حتی اعضای قدرتمند اوپک شامل عربستان صعودی، کویت و امارات متحده عربی به کارکنان خود بسیار کمتر از همتایان آنها در کشورهایی مانند برزیل، برونیی و کلمبیا حقوق پرداخت می کنند.

البته مقدار دریافتی هر فرد در شرکت های نفتی تابع یک سری عوامل مانند خطرات سیاسی، شرایط کار و مالیات در هر کشور است که باید در این گونه تحلیل ها مورد نظر قرار گیرد.

همچنین بعضی از کشور های اوپک در خاورمیانه به کارکنان خارجی خود مبالغی بیش از دو برابر حد معمول پرداخت کرده اند؛ یک کارگر خارجی در عراق می تواند به طور خالص ١١۴ هزار و پانصد دلار آمریکا در سال دریافت کند که در مقایسه با یک کارگر بومی عراق که شاید تنها ۴٩ هزار و ١٠٠ دلار دریافت می کند مبلغ  بسیاری جذابتری است. در امارات متحده عربی نیز یک کارگر ساده خارجی شرکت نفت و گاز میتواند بیش از ٨٠ هزار دلار در سال درآمد داشته باشد که این مقدار برای یک کارگر بومی بیشتر از ۶۵ هزار و ١٠٠ دلار نیست.

به گفته گری وارد، رئیس موسسه هیز اویل اند گس، ما در سال ٢٠١٣ شاهد فعالیت های تجاری گسترده ای بوده ایم و همزمان با بهره برداری از طرح های قبلی، انتظار آن را داریم که منطقه خاور میانه تبدیل به مرکز استخدام نیروهای انسانی در سال های آینده شود.

او گفت پیش بینی های انجام شده در مورد بازار کار حاکی از آن است که شرایط برای داوطلبان بومی تغییر چندانی نخواهد کرد ولی برای استعدادهای وارداتی شرایط بسیار بهتر خواهد شد چرا که صاحبان کار و سرمایه برای تأمین نیاز نیروی کاردان خود و انجام پروژه های عظیم در سال ٢٠١۴ و بعد از آن به کشورهای دیگر چشم دوخته اند.

نیروی کار وارداتی

منطقه خاور میانه برای جذب نیروهای مورد نیاز خود در صنعت نفت و گاز نیازمند ایجاد محیطی جذابتر برای آنها است. به طور کلی کمبود گسترده ای در این زمینه در جهان احساس میشود و کشورهای مختلف مانند چین، برزیل، کانادا، آنگولا، ایالات متحده و استرالیا مدام به دنبال جذب نیروهای کارآمد در صنایع نفت و گاز خود هستند.

سال گذشته بازار کار صنعت نفت به علت ثابت ماندن قیمت نفت و گاز طبیعی راکد بود که علت آن خودداری شرکتهای بزرگ مانند شرکت انگلیسی هلندی شل و اکسون موبیل از انجام سرمایه گزاری های جدید بود. در خاورمیانه نیز به خاطر تنش های موجود در لیبی، عراق، سودان و دیگر کشورهای عضو اوپک رشد تولید بسیار ناچیز گزارش شده است.

براساس ارزیابی های هیز، با این حال این روند تغییر خواهد کرد. با توجه به تعداد طرح های زیرساختی و توسعه میدان ها که به زودی آغاز خواهد شد در سال ٢٠١۴ این انتظار وجود دارد که فعالیت های بسیاری گزارش شود؛ امسال تعدادی از شرکت های ملی نفت اقدامات بزرگی را در جهان برای به خدمت گیری نیروهای متخصص انجام داده اند تا بتوانند هزاران مهندس در بخش های مختلف این صنعت را برای پیشبرد پروژه های خود به خدمت بگیرند.

به نقل از هیز، دوران راحتی استخراج نفت در منطقه خاور میانه به سر رسیده و نیاز به استخراج از منابع غیر متعارف در این منطقه، کشورهای آن را مجبور کرده تا به دنبال نیروهای متخصص از سرتاسر جهان باشند.

در حال حاضر عربستان صعودی، عمان و الجزایر به دنبال استخراج حامل های انرژی از منابع غیر متعارف هستند که برای این کار نیازمند وارد کردن نیروی کاری هستند که مجهز به مهارتهای جدید باشد.

هیز همچنین نشان داده که ایران نیز میتواند توجهات زیادی را در صورت لغو تحریم های غربی در سطح جهان به خود جلب کند؛ علاوه بر این، شیب تند افزایش تولید نفت در کشورهایی چون لیبی، عراق، جنوب سودان، و مناطق جدید نفتی مثل لبنان نیز میتواند نیاز به نیروهای ماهر را افزایش دهد.

کمبود شدید نیروهای ماهر

خاور میانه کاملا وابسته به نیروهای وارداتی برای پیشبرد پروژه های عظیم خود در صنعت نفت و گاز است. حدود ٨۶ درصد از نیروی کار در این طرح ها را کارکنان خارجی تشکیل می دهند که این منطقه را از این نظر در جهان در رتبه نخست قرار می دهد.

APICORP (شرکت سرمایه گزاری نفتی جهان عرب) معتقد است که سرمایه گزاری های بخش انرژی در خاورمیانه و شمال آفریقا تا سال ٢٠١٨ به مبلغ وحشتناک ٧۶۵ میلیارد دلار آمریکا خواهد رسید و عربستان و امارات متحده در صدر کشورهای سرمایه گزار در این زمینه قرار خواهند داشت.

با این وجود چنین رشدی برای دیگر مناطق جهان پیش بینی نمی شود. کشف منابع غیر متعارف انرژی در آمریکای شمالی انقلابی به وجود آورده که نیروهای کار را بیشتر به خود جذب میکند با این حال در استرالیا، آمریکای جنوبی و آفریقا هزاران هزار نیروی کار نیز مورد نیاز خواهد بود.

به گزارش هیز، تقاضای جهانی برای انرژی در سه دهه آینده بیش از ۵٠ درصد بیشتر خواهد شد که دلیل آن افزایش نیاز در کشورهای در حال توسعه خواهد بود. تنها ۵٠درصد از ذخایر تا کنون مورد بهره برداری قرار گرفته و این یعنی اینکه سرمایه گزاری های بسیار بزرگتری در محیط های پرخطرتر خاورمیانه در راه خواهد بود.

مشکلی که در اینجا وجود دارد این است که با وجود افزایش تقاضای انرژی در جهان، نیروهای بالقوه متخصص هر روز بیشتر و بیشتر ترجیح میدهند که در داخل شرکت های مختلف و پشت میز، کارشان را انجام دهند تا اینکه مجبور باشند به مناطق دور افتاده نفتی و گازی بروند و خود را به سختی بیندازند.

تقاضای جهانی برای نیروی کار متخصص موجب میشود تا طرح های توسعه به کندی پیش رود و مخارج شرکت ها نیز افزایش پیدا کند. تعداد یک سوم شرکت های مورد مطالعه توسط هیز اعلام کرده اند که مشکل اصلی آنها کمبود نیروهای ماهر است.

بیش از ٣٠درصد از مدیران اجرایی در خاورمیانه نیز عنوان کرده اند که کمبود نیروی کار متخصص بزرگترین دغدغه آنهاست در حالی که تنها ٢١ در صد از آنها بی ثباتی اقتصادی را بزرگترین دغدغه خود عنوان کرده اند.

قطر و امارات متحده عربی همچنان بهترین گزینه برای کارکنان خارجی در خاورمیانه هستند. آنها با پرداخت دستمزدهای بالا، اعمال معافیت های مالیاتی، ایجاد شرایط اسکان بسیار جذاب و تنظیم قرار دادهای طولانی مدت هر مهندس تحصیل کرده را از بهترین دانشگاه های جهان مانند لندن و هوستون جذب میکنند.

به گزارش سایت oilcareers.com، به نظر میرسد که نگرانی ها از خروج نیروهای کار از خاورمیانه به سمت تأسیسات تولید ال ان جی در استرالیا و منطقه آسیا اقیانوسیه فروکش کرده همچنان که خاورمیانه موفق به جذب دلارهای خارجی شده است و شرایط نیز با ثبات به جلو پیش می رود.

اما باید توجه داشت که کشورهای دیگر مانند عراق، لیبی و جنوب سودان به خاطر شرایط نا امن با مشکلاتی مواجه خواهند شد و توان پرداخت دستمزدهای به نسبت پایینتری را خواهند داشت.

تعدادی از جداول و نمودارهای گزارش سال ۲۰۱۳ موسسه Hays Oil & Gas

 

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

بسته جامع پیشنهادی هند به ایران برای توسعه میدان گازی فرزاد B

منابع هندی اعلام کردند که هند برای توسعه میدان فرزاد B یک بسته جامع پیشنهاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *