سقوط جرثقیل سکوی امیرکبیر هیچ خسارت جانی و مالی نداشت

مدیرعامل شرکت نفت خزر با صدور پیامی ضمن ابراز خرسندی از عدم وجود هیچگونه خسارت جانی و مالی ناشی از سقوط یکی از جرثقیل های سکوی نیمه شناور امیرکبیر از بازگشت به فعالیت این سکو ظرف ۴۸ ساعت خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران در متن پیام علی اصولی آمده است: ” صبحگاه ۱۸ اسفند ماه ۱۳۹۲ خبری قلبمان را به تپش و نگرانی وا داشت. مطلع شدیم که یکی از جرثقیل های سکوی نیمه شناور ایران امیر کبیر شکسته و سقوط کرده است.
با شنیدن این خبر منتظر شنیدن آمار تلفات و خسارت های جانی و مادی بودیم چرا که حدود ۱۲۰ نفر از متخصصان و کارگران و کارشناسان خدوم و فرزندان همیشه پرتلاش ایران اسلامی بر روی سکو مشغول فعالیت بودند و طبق گزارشات محل سقوط بوم جرثقیل دقیقا بر روی لوله های حفاری بود، لوله هایی ارزشمند به لحاظ محدودیت های تحریم و بخش حساس عملیات حفاری برای کارگذاشتن لوله ها در چاه؛ یعنی تمام شرایط مهیا بود که واقعه ای هولناک رخ دهد پس انتظار شنیدن خبر صدمات جبران ناپذیر جانی و مالی دور از ذهن نبود.
اما موضوعی که قلبمان را مالامال از نور خوشحالی و آرامش نمود این بود که به لطف خدا هیچ خسارت جانی و مالی اتفاق نیفتاده بود که اگر غیر ازاین بود در آستانه شروع بهار طبیعت خانواده ها داغدار می بودند و در خوشبینانه ترین حالت عملیات سکو ماه ها به تعویق می افتاد.
به حمدالله در زمان اتفاق یعنی ساعت ۲ صبح کسی در محدوده سقوط بوم نبود و خسارتی به لوله ها و تاسیسات وارد نشد اتفاقی از جنس خاص و تبدیل شدن یک تهدید به فرصت.
آری در این مواقع انسان ها و تفکرات هر کدام کلمه و نکته ای بیان می کنند؛ برخی می گویند شانس یا کسانی می گویند اتفاقات خارق العاده و اثرات کهکشانی و مابعد الطبیعه و . . . آری همگان صحیح می گویند اما در کلمات و شناخت منبع این اتفاق ما فوق بشری وحدت ندارند .
 اگر کمی عمیق شویم در علل این مسائل باید رجوع کنیم به سرمنشاء همه خیرات و برکات و موثرات در عالم هستی یعنی حضرت حق ، جل جلاله …
به هر حال ما نمی دانیم چه رخ داده است، شاید برکات زیارت عاشورای کارکنان، شاید حرمت خون جوانانی که عمر و جان خود را برای امنیت، آرامش، استقلال ، پیشرفت و توسعه کشورشان را پیش کش ذات اقدس احدیت نمودند؛ شاید خداوند متعال به حرمت مردمانی که همیشه مانند آغاز سال جدید بر در مکتب اهل بیت علیهم السلام عرض ارادت کرده اند امداد غیبی خود را ارزانی داشته و یا شاید به پاس حرمت زحمات شبانه روزی ، خالصانه و میهن پرستانه متخصصان و کارشناسان خدوم شرکت نفت خزر و شاید همه این موارد در این واقعه بزرگ و پند آموز نقش داشته است.
به هر حال ما خداوند متعال را شاکریم که ظرف مدت ۴۸ ساعت وضعیت به حالت عادی بازگشت و سکوی ایران امیر کبیر به یاری خداوند و حرکت جهادی کارکنان به فعالیت خود ادامه داد .
در آخر ضمن آرزوی تعجیل در فرج حضرت صاحب الزمان (عج) از خداوند قادر و منان توفیقات روز افزون، امنیت، آرامش و پیشرفت را در همه حوزه ها مسئلت دارم، باشد که پاسدار این مرز و بوم و خادم ملت ایران باشیم .
شماره خبر:۱/۱۴۴۰۹
منبع خیر: NOIC
سکوی نیمه شناور امیرکبیر - Amirkabir semi-submersible drilling rig
سکوی نیمه شناور امیرکبیر – Amirkabir semi-submersible drilling rig – منبع: شانا

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

مهندس بیژن عالیپور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب شد

با حکم معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران مهندس بیژن عالیپور به …

۱ نظر

  1. سلام راننده جرثقیلم دریا سکوهای سیری کار کرده ام .
    درخواست کار دارم ۰۹۱۱۱۵۳۹۶۱۸
    ۲۵ سال سابقه دارم ایمیل مال خودم نیست. استفاده میکنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *