توافق اوکراین با انی درباره افزایش تولید گاز

شانا _ گروه بین الملل: دولت اوکراین و شرکت انی درباره لزوم افزایش تولید گاز در این کشور بحران زده به توافق رسیدند.

به گزارش خبرگزاری رویترز از میلان، شرکت ایتالیایی انی اعلام کرد که مدیر عامل این شرکت و وزیر انرژی اوکراین دیروز (پنجشنبه ٢٨ فروردین ماه) توافق کرده اند که تولید گاز در این کشور بحران زده، باید افزایش یابد.

در بیانیه شرکت انی آمده است: دو طرف درباره فعالیتهای شرکت انی در اوکراین بحث کردند و درباره لزوم همکاری برای افزایش ظرفیت تولید گاز از ذخایر نامتعارف و همچنین ذخایر متعارف خشکی، به توافق رسیدند.

این بیانیه می افزاید: بنا به درخواست وزیر انرژی اوکراین، شرکت انی برای یافتن راههای نوین عرضه گاز به اوکراین تلاش می کند که از جمله آنها، ساز و کار معکوس کردن جریان  انتقال گاز خط لوله ها و همچنین بهره وری در استفاده از تأسیسات ذخیره سازی است.

شرکت انی، بزرگترین خریدار اروپایی گاز تولیدی از سوی شرکت روسی گازپروم به شمار می آید. این شرکت از سال ٢٠١١ میلادی با تصاحب دو امتیاز بهره برداری در حوزه دنیپر ـ دونت، حضور خود را در اوکراین آغاز کرد.

انی در سال ٢٠١٢ میلادی ۵٠ درصد از سهام شرکت وستگس اینوست را خرید که در محدوده ای به مساحت سه هزار و ٨٠٠ کیلومتر مربع، امتیاز بهره برداری از ٩ منطقه ذخایر نامتعارف گاز را در اختیار دارد.

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

بسته جامع پیشنهادی هند به ایران برای توسعه میدان گازی فرزاد B

منابع هندی اعلام کردند که هند برای توسعه میدان فرزاد B یک بسته جامع پیشنهاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *