ممنوعیت شرکت های تابعه نفت برای ایجاد تعهدهای جدید خدماتی و پشتیبانی

شانا_ گروه نفت: شرکتها و سازمانهای تابعه شرکت ملی نفت مکلفند از ایجاد هرگونه تعهد جدید و عقد قرارداد به ویژه در بخش های خدماتی و پشتیبانی خودداری کرده و توسعه، تولید و نگهداشت میادین نفت و گاز را با محوریت مخازن مشترک در اولویت قرار دهند.

به گزارش خبرنگار شانا، معاونت بررسی، امکانسنجی اقتصادی و مالی طرح های برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران اعلام کرده است: شرکت ها، مدیریت ها و سازمان های تابعه شرکت ملی نفت ایران مکلفند ضمن رعایت اهداف کلان برنامه پنجساله پنجم توسعه و ضوابط اجرایی قانون بودجه سال ١٣٩٣، با توجه به چشم انداز توسعه بیست ساله صنعت نفت، از ایجاد هرگونه تعهد جدید و عقد قرارداد به ویژه در بخشهای خدماتی و پشتیبانی خودداری کرده و بخش های توسعه، تولید و نگهداشت میادین نفت و گاز را با محوریت مخازن مشترک در اولویت قرار دهند.

بر اساس گزارش این معاونت، خطوط کلی سیاست ها و برنامه های مربوط به اعتبارهای سرمایه ای و تامین مالی طرح ها و پروژه های توسعه ای شرکت ملی نفت ایران در سال ١٣٩٣ همسو با سال گذشته و بر پایه اهداف برنامه پنجساله پنجم توسعه کشور پیگیری و دنبال خواهد شد.

بر این اساس، با توجه به قانون بودجه سال ١٣٩٣ کل کشور به ویژه در حوزه روابط مالی نفت و دولت، سرمایه گذاری شرکت ملی نفت ایران در سال جاری با اصول و رویکردهای کلی سال گذشته، سیاست ها و هدف گذاری های دولت یازدهم و بر پایه موازین و راهبردهای اقتصاد مقاومتی در حوزه های مالی، پولی، بانکی، ارزی، اقتصادی، طرح های عمرانی، توسعه ای و نفت و گاز انجام می‌شود.

توسعه میادین مشترک نفت و گاز، اهمیت به تولید، نگهداشت و استمرار توان تولید در مخازن موجود هیدروکربوری، اکتشاف ذخایر جدید در نقاط مرزی و میادین و ساختارهای مشترک، طرح نظام مند کردن تعریف، ایجاد و تصویب پروژه ها، برنامه غربالگری پروژه ها، سهمیه بندی اعتبارات سرمایه ای و اعمال راهکارهای کاهش و مدیریت هزینه های جاری و سرمایه ای، انضباط مالی و بودجه ریزی عملیاتی را از اولویت محورها و مؤلفه های سرمایه گذاری در صنعت نفت در سال ١٣٩٣ است.

بر اساس مصوبه های هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران، عملکرد واحدهای تابعه در این حوزه توسط مدیریت برنامه ریزی تلفیقی این شرکت رزیابی و نظارت می شود.

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

مهندس بیژن عالیپور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب شد

با حکم معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران مهندس بیژن عالیپور به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *