ترکیه اکتشاف نفت را با بزرگ ترین کشتی لرزه نگار خود آغاز کرد

شانا _ گروه بین الملل: شرکت ملی نفت ترکیه (TPAO) بزرگترین کشتی لرزه نگار خود را برای کشف منابع تازه انرژی روانه آبهای این کشور کرد.

به گزارش تکنولوژی اکو، کشتی لرزه نگار باباروس خیرالدین پاشا در سال ٢٠١۴، به منظور تثبیت مخازن نفت و گاز طبیعی در محدوده مرزهای آبی ترکیه، به ویژه دریای مدیترانه، سواحل آنتالیا و قبرس، لرزه نگاری دو بعدی و سه بعدی می کند.

با توجه به داده های این کشتی لرزه نگار، عملیات حفاری در بخشهایی که پتانسیل نفت و گاز دارد، انجام می شود.

سه گروه جداگانه نیز در خشکی، عملیات لرزه نگاری را برای کشف منابع انرژی جدید ادامه می دهند.

دو گروه که در خشکی فعالیت می کنند تا پایان سال میلادی، در ١٢٧٧ کیلومتر مربع عملیات لرزه نگاری دو بعدی و در  ٧۶١کیلومتر مربع عملیات لرزه نگاری سه بعدی انجام می دهند.

گروه سوم نیز در پروژه های برون مرزی شرکت ملی نفت ترکیه فعالیت می کند.

تانر ییلدیز، وزیر انرژی و منابع طبیعی ترکیه با شرکت در آیین گشایش این پروژه، گفت: در ١٠ سال گذشته، عملیات جستجو منابع انرژی ١١ برابر افزایش یافته است.

وی افزود: با خرید کشتی لرزه نگار بارباروس خیرالدین پاشا، در سال گذشته میلادی عملیات اکتشافی در دریاها را شش برابر بیشتر کردیم.

ییلدیز تصریح کرد: یک سوم از چهار هزار ۵٠٠ چاه کشف شده از سال ١٩٣۴، متعلق به ١٠ سال گذشته است.

در سال ٢٠٠٢ تنها ۵٢ هزار متر عملیات حفاری در ترکیه انجام می گرفت،اما این مقدار در سال ٢٠١٣ به ٣٠۵ هزار متر رسید، در ١١ سال گذشته، سرمایه گذاریها در این بازار به ٧,۵ میلیار دلار افزایش یافته که نیمی از این سرمایه گذاریها متعلق به بخش دولتی ترکیه، و نیمی دیگر نیز موفقیت بخش خصوصی است.

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

بسته جامع پیشنهادی هند به ایران برای توسعه میدان گازی فرزاد B

منابع هندی اعلام کردند که هند برای توسعه میدان فرزاد B یک بسته جامع پیشنهاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *