رکورد سرعت حفاری در پارس جنوبی شکسته شد

شانا_گروه نفت: حفاری، حفره ٣٢ اینچی فاز ١٣ پارس جنوبی با موفقیت به پایان رسید و سرعت این عملیات حفاری در طول تاریخ توسعه میدان پارس جنوبی بی نظیر بوده است.

به گزارش شانا، حفره ٣٢ اینچی یکی از چاه های میدان گازی پارس جنوبی در فاز ١٣ در مدت زمان ١۶ ساعت حفر و عملیات حفاری در آن با تلاش کارکنان شرکت حفاری شمال با موفقیت به پایان رسید که این سرعت حفاری به استناد آمارهای موجود در طول تاریخ توسعه میدان پارس جنوبی بی نظیر بوده است.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران این رکورد، توسط دستگاه حفاری سحر١ به ثبت رسید که دو سال قبل و پس از توقفی ٢٨ ساله در تامین دکل های دریایی، توسط حفاری شمال و تحت مالکیت این شرکت ایرانی وارد آب های خلیج فارس شد.

شرکت حفاری شمال با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که این موفقیت با تلاش حفارمردان متخصص این شرکت و نظارت، حمایت و پشتیبانی شرکت پتروپارس حاصل شد.

بر اساس این گزارش، آخرین رکورد موجود در این زمینه و در مورد حفره ای مشابه در همین میدان گازی مربوط به یک دستگاه حفاری با مالکیت هند و تحت اجاره شرکت های ایرانی است که در سال ١٣٩١ با سرعت حفاری بیش از ٢٠ ساعت به ثبت رسید.

رکورد سابق هم در زمانی به ثبت رسیده بود که دستگاه حفاری سحر ١ هنوز وارد منطقه عملیاتی پارس جنوبی نشده بود و اکنون شرکت حفاری شمال موفق شد، افزون بر بهبود رکورد سابق به میزان بیش از ۴ ساعت؛ این افتخار را به نام یکی از دکل های تحت مالکیت ایران و با کارکنان متخصص ایرانی به ثبت برساند.

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

مهندس بیژن عالیپور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب شد

با حکم معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران مهندس بیژن عالیپور به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *