تسهیلات بلاعوض وزارت نیرو برای نصب نیروگاه‌های خورشیدی خانگی

عملیات نصب نیروگاه‌های خورشیدی بر روی بام مدارس در استان‌های مختلف آغاز شده است و به دنبال گسترش نیروگاه‌های خورشیدی خانگی هستیم.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی از ارایه تسهیلات بلاعوض برای نصب نیروگاه‌های خورشیدی خانگی خبر داد.

مهندس “هوشنگ فلاحتیان” روز یکشنبه (امروز) در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، اظهار داشت: در قالب قانون بودجه سال ۹۳، چنانچه مشترکان خانگی و حتی غیرخانگی به تامین برق خود ازطریق نیروگاه‌های خورشیدی مایل باشند، تا ۵۰ درصد کمک بلاعوض به متقاضیان ارایه می‌شود.

وی با بیان اینکه راهبرد وزارت نیرو متنوع کردن سبد تولید برق است، افزود: در زمان حاضر، بیش از ۹۵ درصد برق کشور توسط نیروگاه‌های حرارتی تولید و کمتر از پنج درصد برق کشور ازطریق نیروگاه‌های تجدیدپذیر تامین می‌شود.

وی ادامه داد: رویکرد صنعت برق مبتنی بر این است که در سال‌های آینده توجه ویژه‌ای به توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر ازجمله نیروگاه‌های بادی و خورشیدی صورت گیرد.

فلاحتیان با اشاره به اجازه قانون بودجه ۹۳ به سرمایه‌گذاری ۳۰ هزار میلیارد ریالی در بخش انرژی‌های تجدیدپذیر، گفت: در پنج سال آینده، پنج هزار مگاوات نیروگاه بادی و خورشیدی جدید به بهره‌برداری رسیده و این رقم در افق ۱۳۹۹ به ۷۰۰۰ مگاوات می‌رسد.

وی گفت: ایجاد ۷۰۰۰ مگاوات ظرفیت تولید انرژی‌های تجدیدپذیر نه‌تنها بخشی از انرژی کشور را تامین می‌کند بلکه با عدم استفاده از سوخت‌های فسیلی، از آلودگی محیط زیست جلوگیری شده و به اقتصاد ملی نیز کمک خواهد شد.

وی با بیان اینکه در سال گذشته ۹۵۶ مگاوات قرارداد احداث نیروگاه‌های خورشیدی با بخش خصوصی امضا شد، تصریح کرد: امسال نیز پیش‌بینی می‌کنیم که حدود ۱۰۰۰ مگاوات نیروگاه خورشیدی و بادی با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در کشور احداث شود.

فلاحتیان اظهار داشت: عملیات نصب نیروگاه‌های خورشیدی بر روی بام مدارس در استان‌های مختلف آغاز شده است و به دنبال گسترش نیروگاه‌های خورشیدی خانگی هستیم.

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

مشعل فاز ١٨ پارس جنوبی روشن شد

سکوی ١٨A پارس جنوبی به عنوان دومین سکوی فازهای اولویت دار روز پنجشنبه گذشته با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *