شرکت سوکار: ضوابط قرارداد عرضه گاز آذربایجان به ترکیه تغییر نمی کند

شانا _ گروه بین الملل: رئیس شرکت دولتی نفت آذربایجان (سوکار) اعلام کرد که ضوابط و شرایط قرارداد عرضه گاز آذربایجان به ترکیه تغییر نمی کند.

به گزارش خبرگزاری ترند آذربایجان، رونق عبدالله یف، رئیس شرکت دولتی نفت آذربایجان (سوکار) اعلام کرد که هیچ مذاکره ای درباره فسخ بند بگیر یا بپرداز (take or pay ) استفاده شده در قرارداد عرضه گاز آذربایجان به ترکیه انجام نمی گیرد.

وی با بیان این که طرف ترک در حال مذاکره با ایران و روسیه د ر این باره است، افزود: با این حال این موضوع با طرف آذری مطرح نشده است.

تانر ییلدیز، وزیر انرژی ترکیه پیش از این اعلام کرده بود: آنکارا علاقمند به فسخ بند بگیر یا بپرداز در قراردادهای گازی با ایران و آذربایجان است.

وی گفته بود که ترکیه بند بگیر یا بپرداز را در قراردادهای گازی با ایران  در سال ٢٠١۴ و با آذربایجان در سال ٢٠١۵ فسخ خواهد کرد.

به گفته ییلدیز، بنا بر این بند، ایران و آذربایجان باید عرضه گاز به ترکیه را با حجم کافی تضمین کنند و در صورت ناکافی بودن حجم عرضه گاز، این موضوع شامل بند بگیر با بپرداز نخواهد بود.

بنا بر بیانیه شرکت بوتاش ترکیه، قرارداد عرضه گاز از فاز نخست طرح توسعه میدان گازی شاه دنیز آذربایجان به ترکیه در  ماه مه ٢٠١١ و به مدت ١۵ سال امضا شد؛ این قرارداد شامل عرضه سالانه ۶,۶ میلیارد مترمکعب گاز است.

ایران و ترکیه نیز ٨ اوت سال ١٩٩۶ میلادی قراردادی برای عرضه سالانه ١٠ میلیارد مترمکعب گاز به مدت ٢۵ سال امضا کردند.

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

بسته جامع پیشنهادی هند به ایران برای توسعه میدان گازی فرزاد B

منابع هندی اعلام کردند که هند برای توسعه میدان فرزاد B یک بسته جامع پیشنهاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *