توتال تا سال ٢٠٢٠ روسیه را بزرگترین منبع تولید نفت خود می کند

شانا _ گروه بین الملل: شرکت فرانسوی توتال قصد دارد سهم خود از تولید نفت و گاز در روسیه تا سال ٢٠٢٠ میلادی دو برابر کند و این کشور را به بزرگترین منبع تولید نفت خود تبدیل کند.
به گزارش روزنامه گلوب اند میل به نقل از خبرگزاری رویترز، یکی از مقام های بلندپایه توتال فرانسه اعلام کرده است که با توجه به تنشهای اخیر غرب و روسیه بر سر مسئله اوکراین، از آنجا که این شرکت انتظار دارد تا سال ٢٠٢٠ میلادی  سهم بیشتری از تولید نفت و گاز در روسیه داشته باشد، برای حضور بلند مدت در این کشور برنامه ریزی کرده است.
مقامهای توتال انتظار دارند تا سال ٢٠٢٠ تولید روزانه خود را در میدانهای روسی به ۴٠٠ هزار بشکه معادل نفت برسانند، این مقدار سال گذشته میلادی نزدیک به ٢٠٧ هزار بشکه معادل نفت بوده است.
توتال از راه همکاری با شرکت نوواتک، به ویژه در پروژه بزرگ ال ان جی یامال در سیبری، انتظار دارد بتواند تولید خود را تا سال ٢٠٢٠ دو برابر کند.
بنابراین به نظر می رسد فعالیتهای توتال در روسیه جای فعالیت در نروژ و نیجریه را بگیرد، در سال های گذشته این دو کشور برای تولید بیشتر نفت در توتال رقابت شدید داشتند اما به دلیل پیری میدان های نفتی این کشورها، افزایش تولید نفت آنها با مشکل روبرو بود.
مایکل بورل، مدیر تولید و اکتشاف منطقه اروپا و آسیای میانه در شرکت توتال، اعلام کرد: روسیه منابع نفت و گاز متعارف و غیر متعارف عظیمی دارد و ما همکاریهای خوبی با این کشور داریم.
وی افزود: البته ما به ریسک این کار هم توجه داریم اما در بلند مدت در مسیر درست خواهیم بود.
توتال در دسامبر گذشته تصمیم نهایی خود را برای سرمایه گذاری در پروژه ال ان جی یامال گرفت،  ارزش این پروژه ٢٧ میلیارد دلار برآورد شده است و بر اساس برنامه تولید ال ان جی از این پروژه در سال ٢٠١۶ میلادی آغاز می شود و در سال ٢٠١٨ تولید آن به ١۶ میلیون و ۵٠٠ هزار تن می رسد.
توتال در این پروژه دارای ٢٠ درصد سهام است.
از سوی دیگر، روسیه در نظر دارد ال ان جی استخراج شده از پروژه یامال را از راه دریا به مشتریان آسیایی خود از جمله چین ارسال کند.

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

بسته جامع پیشنهادی هند به ایران برای توسعه میدان گازی فرزاد B

منابع هندی اعلام کردند که هند برای توسعه میدان فرزاد B یک بسته جامع پیشنهاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *