روند تامین منابع مالی طرح NGL ٣١٠٠ شتاب می گیرد

شانا_ گروه نفت: روند تامین مالی و اجرای طرح مجتمع پالایشگاهی گاز و گاز مایع ٣١٠٠، واقع در منطقه چشمه خوش دهلران شتاب می گیرد.
به گزارش شانا،نشست هماهنگی و پیگیری برای شتاب بخشی در روند تامین مالی و اجرای طرح مجتمع پالایشگاهی گاز و گاز مایع٣١٠٠ واقع در منطقه چشمه خوش دهلران (استان ایلام) با حضور مدیران و کارشناسان شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، شرکت سرمایه گذاری صنعت نفت، شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت، صندوق های بازنشستگی پس انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت و مدیریت های امور حقوقی و برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران برگزار شد.
بر اساس اعلام معاونت بررسی، امکان سنجی اقتصادی و مالی طرح های برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران، دراین نشست راهکارهای شتاب بخشی و آسان سازی تأمین منابع مالی از طریق صندوق توسعه ملی و مشارکت سایر سرمایه گذاران به ویژه شرکت های پتروشیمی بررسی و مقرر شد هماهنگی های لازم با مدیران ارشد وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران در چارچوب قرارداد EPCF  انجام و طی ۱۴ روز آینده تصمیم نهایی گرفته و اعلام شود.
قرارداد مهندسی، تامین کالا، منابع مالی، ساخت کارخانه گاز و گاز مایع چشمه خوش/ دهلران با اعتباری بالغ بر ١,۵ میلیارد دلار و مدت اجرای ٣٠ ماه میان شرکت ملی نفت ایران و شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت بسته شده است. خوراک این کارخانه از گازهای همراه میدانهای نفتی غرب کشور (چشمه خوش دهلران، آذر، چنگوله، پایدار و پایدار غرب …) تأمین و محصولات تولیدی شامل، مایعات گازی به میزان ۴۶ هزار بشکه در روز برای تامین خوراک واحدهای پتروشیمی دهلران، امیرکبیر و مارون ارسال می شود.
بر پایه این گزارش، بخشی از اعتبارهای این طرح به ارزش ۶۴۵ میلیون دلار با استفاده از منابع ارزی صندوق توسعه ملی و باقیمانده آن با استفاده از تسهیلات سرمایه گذاران، مشتریان، اعتبارهای بانکی و صندوقهای بازنشستگی صنعت نفت تامین می شود.

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

مهندس بیژن عالیپور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب شد

با حکم معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران مهندس بیژن عالیپور به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *