تشکیل انجمن شرکتهای حفاری نفت و گاز در ایران

شانا _ گروه نفت: مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران از تشکیل نخستین مجمع عمومی انجمن شرکتهای حفاری نفت و گاز ایران با حضور ١٨ شرکت حفاری و خدمات فنی و مهندسی در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران خبر داد.

به گزارش خبرنگار شانا در مناطق نفتخیز جنوب مهندس حمید رضا گلپایگانی امروز (سه شنبه) با اعلام  این خبر درباره اهداف تشکیل  انجمن گفت: پس از سالها تلاش بی وقفه در این راستا خوشبختانه این انجمن با هدف هم افزایی توانمندیهای موجود در صنعت حفاری کشور، بهبود و ارتقای کیفیت عملیات حفاری و خدمات فنی و مهندسی وابسته به آن، ساماندهی به مقررات و قوانین حفاری در کشور براساس استانداردهای بین المللی، بهره گیری از ظرفیتهای خالی و بالقوه شرکتها، آموزش مشترک و بهبود ارتباطات تشکیل شد و اساسنامه آن تصویب شد.

گلپایگانی در ارتباط با ترکیب و چگونگی انتخاب اعضای هیئت مدیره انجمن توضیح داد: اولین مجمع انجمن شرکتهای حفاری نفت و گاز ایران که هشتم اردیبهشت ماه جاری در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران تشکیل شد، اعضای  ٧ نفره هیئت مدیره انتخاب شدند که شامل ۵ عضو اصلی و ٢ عضو علی البدل هستند.

وی افزود: اعضا  اصلی هیئت مدیره انجمن شرکت های حفاری نفت وگاز از نمایندگان شرکت های  ملی حفاری ایران، حفاری شمال، دانا انرژی، کند و کاو پارس، نفت کاو، استوان انرژی انتخاب و معرفی شدند و اعضا  علی البدل شامل نمایندگان شرکت پدکس و شرکت اسر کیش و همچنین بازرسان انجمن شامل شرکت توسعه حفاری تدبیر و شرکت بین المللی حفاری هستند.

گلپایگانی با آرزوی موفقیت برای اعضای هیئت مدیره انجمن شرکتهای حفاری نفت و گاز ایران اظهار کرد: با شکل گیری و آغاز به کار این انجمن منبعد فعالیت شرکتهای فعال در عرصه حفاری نفت و گاز و نیز شرکتهای ارائه دهنده خدمات فنی و مهندسی مربوطه، در راستای منافع ملی و ارتقای بهره وری با همدلی و همکاری بهتر انسجام یافته که انتظار می رود این امر بتواند در راستای سامان بخشی به ضوابط و مقررات حرفه ای در صنعت حفاری نفت و گاز کشور و بهبود ارتباطات و توسعه و هم افزایی توانمندیها و نیز بهره گیری از ظرفیتهای بالقوه صنعت حفاری بسیار مفید و کارآمد باشد.

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

مشعل فاز ١٨ پارس جنوبی روشن شد

سکوی ١٨A پارس جنوبی به عنوان دومین سکوی فازهای اولویت دار روز پنجشنبه گذشته با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *