قراردادهای جدید نفتی ایران، امنیت سرمایه گذاری را تضمین می کند

شانا_ گروه نفت: رئیس کمیسیون امور مالی سنای فرانسه با اشاره به مفاد قراردادهای جدید نفتی کشورمان گفت: چارچوب این قراردادها، امنیت سرمایه گذاری در صنعت نفت ایران را تضمین می کند.

به گزارش خبرنگار شانا، فیلیپ مارینی دیروز (دوشنبه ٨ اردیبهشت ماه) در راس یک هیئت اقتصادی با علی ماجدی، معاون امور بین الملل وزیر نفت دیدار و گفتگو کرد.

رئیس کمیسیون امور مالی سنای فرانسه در این نشست، ضمن تاکید بر تضمین امنیت سرمایه گذاری در صنعت نفت ایران با توجه به مفاد قراردادهای جدید نفتی، گفت: نفت و گاز، بخش عمده ای از ساختار اقتصاد بین الملل و ژئوپلیتیک جهانی را به خود اختصاص داده و از این رو، بسیار دارای اهمیت است.

وی گفت: آگاه هستم در ایران، متخصصان حرفه ای زیادی در حوزه ژئوپلتیک انرژی فعالیت می کنند و امیدواریم ایران بتواند ارتباط های مبتنی بر اعتماد متقابل خود را با دیگر کشورها و شرکت های بزرگ دنیا به ویژه کشور فرانسه و شرکت توتال از سر بگیرد.

مارینی با بیان اینکه تقسیم ریسکها و احتمالهای خطر در حوزه اقتصادی دارای اهمیت و به عبارتی، کلید استقلال کشور است، ادامه داد: شما دولت ایران را دولت تدبیر و امید معرفی می کنید و این برای ما، راهی به جز اعتماد باقی نمی گذارد.

رئیس کمیسیون امور مالی سنای فرانسه با اشاره به تحولات جهانی و پیشرفت مذاکرههای ١+۵  گفت: این تحولها، می تواند زمینه را برای صادرات گاز ایران به اروپا در آینده ای نزدیک فراهم کند.

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

مهندس بیژن عالیپور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب شد

با حکم معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران مهندس بیژن عالیپور به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *