در سال ۹۲: رشد ٣۶ درصدی تولید برق نیروگاه‌های شرکت آب و نیرو

شانا_ گروه نیرو: مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران از رشد ٣۶ درصدی تولید برق نیروگاه‌های این شرکت در سال ٩٢ خبر داد.

به گزارش شانا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو، سیدمحمد رضا رضازاده گفت: تولید برق نیروگاه‌های شرکت آب و نیرو در سال ١٣٩٢ با ٣۶ درصد رشد در مقایسه با سال پیش از آن به سه‌هزار و ۴٢۵ گیگاوات ساعت رسید.

وی با اشاره به ظرفیت نیروگاه‌های ساخت این شرکت، افزود: کارون ۴ و گتوند دارای دو نیروگاه آبی بزرگ با ظرفیت تولید دو هزار مگاوات برق در سال هستند ضمن آنکه لوارک با ظرفیت ۴٧ مگاوات و شهید رجایی با ظرفیت ١۴ مگاوات دو نیروگاه متوسط شرکت توسعه منابع آب و نیرو به شمار می‌روند.

رضازاده ادامه داد: نیروگاه گتوند بیشترین تولید انرژی را در سال ٩٢ با رشد ۶۵ درصدی درمقایسه با سال ٩١ ثبت کرد.

وی با بیان اینکه درآمد به حساب آمده حاصل از تولید برق نیروگاه‌های شرکت در سال ٩٢ معادل ٢٢٠ میلیارد تومان بوده که درمقایسه با سال ٩١ رشد ٨۶ درصدی داشته است، ابراز امیدواری کرد: با حذف فشار یارانه‌ها از درآمدهای وزارت نیرو، این مبلغ به شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران پرداخت شود.
رضازاده همچنین گفت: با ورود نیروگاه تلمبه ذخیره‌ای سیاه بیشه به مدار، مجموع تولید انرژی نیروگاه‌های شرکت در فروردین ماه ٩٣ به حدود ٣٣۴ هزار مگاوات ساعت رسید که درمقایسه با فروردین ماه سال گذشته حدود پنج درصد افزایش داشت.

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

مهندس بیژن عالیپور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب شد

با حکم معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران مهندس بیژن عالیپور به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *