روسیه در ترکیه چند نیروگاه گازی و تاسیسات ذخیره سازی گاز احداث می کند

شانا_گروه بین الملل: وزیر انرژی و منابع طبیعی ترکیه اعلام کرد که روسیه به دنبال ساخت چند نیروگاه گازی و ساخت تاسیسات ذخیره سازی گاز در این کشور است.

به گزارش روزنامه ملیت، وزیر انرژی و منابع طبیعی ترکیه، تانر ییلدیز که برای مذاکرات دو جانبه به اسلو سفر کرده بود در نشست خبری گفت: روسیه اعلام کرده است که به دنبال آماده سازی پیشنهادهایی برای چند نیروگاه گازی در ترکیه و ساخت تاسیسات ذخیره سازی گاز در ترکیه است. از این رو ما منتظر ارائه این پیشنهادها از طرف روسیه هستیم.

ییلدیز افزود: در سفر چند روز پیش معاون رئیس شرکت گازپروم به ترکیه، در باره انتقال گاز از طریق ترکیه و تحولات روسیه و اوکراین سخن به میان آمد.

وزیر انرژی ترکیه گفت: فکر نمی کنم در روند انتقال گاز در وسترن لاین مشکلی به وجود آید. ممکن است در باره مسئله عرضه و تقاضا مشکلاتی پیش بیاید اما در باره برق و انرژی مسئله ای وجود ندارد و فکر نمی کنم مشکلی ترکیه را تهدید کند.

ییلدیز در پایان گفت: ترکیه در نظر دارند ظرف روزهای آینده قرارداد خرید ال ان جی از الجزایر را تمدید کند.

ترکیه با خط لوله وسترن لاین روزانه ۴٢ ملیون متر مکعب گاز از روسیه می خرد، این کشور همچنین با خط لوله بلو استریم از مسکو گاز وارد می کند.

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

بسته جامع پیشنهادی هند به ایران برای توسعه میدان گازی فرزاد B

منابع هندی اعلام کردند که هند برای توسعه میدان فرزاد B یک بسته جامع پیشنهاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *