صرفه جویی ۶٠٠ میلیون دلاری ترکیه در واردات گاز: استفاده از انرژی بادی

شانا _ گروه بین الملل: وزیر انرژی ترکیه، از سود ۶٠٠ میلیون دلاری آنکارا در سال گذشته میلادی در پی جایگزین کردن انرژی بادی به جای گاز طبیعی خبر داد.

به گزارش روزنامه اینترنتی حورخبر، تانر ییلدیز دیروز (شنبه ١٣ اردیبهشت ماه) در شهر بالک اسیر، به سرمایه گذاری ٨٩٠ میلیون لیری حزب حاکم ای کی پی در حوزه انرژی از زمان روی کار آمدن در این شهر ساحلی، خبر داد.

وی در ادامه با اعلام برنامه سرمایه گذاری ٩٠ میلیون لیری دولت ترکیه در حوزه برق این شهر، در سال ٢٠١۴ گفت: یک چهارم نیروگاه های بادی و منابع انرژی تجدیدپذیر ترکیه، در این شهر قرار دارد.

وزیر انرژی ترکیه افزود: ما به نیروگاه های بادی خود اهمیت ویژه ای می دهیم، زیرا در سال گذشته با استفاده از انرژی برق تولید شده در این نیروگاهها، ۶٠٠ میلیون دلار در واردات گاز  صرفه جویی کردیم.

میانگین میزان استفاده از انرژیهای تجدیدپذیر در ترکیه، به ١٠ درصد رسیده که این مقدار تنها چهار درصد از میانگین استفاده انرژی تجدیدپذیر در اروپا کمتر است.

آنکارا در نظر دارد تا سال ٢٠٢٣ حداقل ٣٠ درصد میزان تقاضای انرژی خود را به وسیله منابع تجدیدپذیر تولید کند که برای رسیدن به این هدف، به ١٣٠ ملیارد دلار سرمایه گذاری نیاز دارد.

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

بسته جامع پیشنهادی هند به ایران برای توسعه میدان گازی فرزاد B

منابع هندی اعلام کردند که هند برای توسعه میدان فرزاد B یک بسته جامع پیشنهاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *