۴۱ فرصت سرمایه گذاری در نمایشگاه نوزدهم نفت معرفی می شود

معاون مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران، عناوین ۴۱ فرصت سرمایه گذاری این شرکت برای ارائه در نوزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت نفت را اعلام کرد.

عبدالرضا اسدی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، گفت: پس از بررسی های انجام شده از سوی کارشناسان مدیریت برنامه ریزی تلفیقی، از میان پروژه های موجود، ۴۱ پروژه به عنوان فرصت های سرمایه گذاری در نوزهمین نمایشگاه بین االمللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی برای جذب سرمایه معرفی می شود.

معاون مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران در نظارت بر بهینه سازی مصرف انرژی و ارزشیابی طرح ها، افزود: از میان این ۴۱ پروژه، ۱۱ پروژه مربوط به توسعه میدان های گازی، ۲۳ پروژه مربوط به توسعه میدان های نفتی، یک پروژه مربوط به طرح نوسازی و بازسازی تاسیسات آغاجاری و NGL 1800، ۳ پروژه مربوط به احداث کارخانه گاز و گاز مایع ۱۷۰۰، ۱۸۰۰ و ۲۳۰۰ و  ۲ پروژه زیست محیطی و یک پروژه اقامتی است.
به گفته اسدی، طرح توسعه فاز دوم میدان گازی سلمان، فاز یک توسعه میدان گازی کیش، طرح توسعه میدان گازی پارس شمالی، گلشن و فردوسی، طرح توسعه میدان گازی لاوان، فروز B، فرزاد A و B، دی و سفیدزاخور، طرح توسعه مخازن گازی جنوب و طرح توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی از جمله پروژه های توسعه ای در بخش گاز برای معرفی در نمایشگاه نوزدهم هستند.
وی ادامه داد: از میان پروژه های نفتی نیز می توان به طرح توسعه میدان نفتی یاران جنوبی، فاز ۲ میدان نفتی دهلران، فاز سوم میدان نفتی دارخوین، جفیر، سومار، بندکرخه، فاز ۲ میدان نفتی سروش در منطقه بهرگان، طرح توسعه میدان نفتی ماهشهر، چنگوله، فاز ۲ میدان نفتی دانان، توسعه تکمیلی میدان نفتی دالپری، توسعه میدان نفتی چشمه خوش-بنگستان، میدان نفتی زاغه-نفت سنگین، طرح توسعه میدان های ریگ، شوروم و دودرو، توسعه میدان نفتی عسلویه شرقی، توسعه میدان های نفت سنگین (کوه موند، کوه کاکی و بوشکان)، توسعه میدان نفتی سپهر، سوسنگرد، آرش و سهراب و همچنین خرید FPSO در طرح توسعه فاز یک لایه های نفتی پارس جنوبی، اشاره کرد.
اسدی طرح نوسازی و بهسازی تاسیسات آغاجاری و NGL 1800 را از دیگر فرصت های سرمایه گذاری اولویت دار اعلام کرد و گفت: از اهداف تولیدی این طرح می توان به احداث کارخانه گاز و گاز مایع ۱۸۰۰ اغاجاری، احداث واحد تفکیک سی اف یو ۱۰۰ (cfu)، احداث تاسیسات فرآورشی و ایستگاه جمع آوری گازهای همراه میدان آغاجاری، اشاره کرد.
به گفته اسدی، احداث کارخانه گاز و گاز مایع ۱۷۰۰، ۱۸۰۰ و ۲۳۰۰ به نمایندگی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب نیز از دیگر فرصت های سرمایه گذاری برای ارائه در نوزدهمین نمایشگاه صنعت نفت است.
وی ادامه داد: همچنین دو طرح در بخش محیط زیست در نمایشگاه نوزدهم برای جذب سرمایه معرفی می شوند که این پروژه ها، طرح جمع آوری گازهای ارسالی به مشعل و بهینه سازی مصرف انرژی را شامل می شود. نماینده کارفرما در این دو پروژه به ترتیب معاونت سرمایه گذاری و تامین مالی و مدیریت برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران هستند.
به گفته اسدی، طرح احداث اماکن اقامتی با هدف اسکان کارکنان نیز از جمله پروژه های پشتیبانی از تولید برای ارائه در نمایشگاه نوزدهم است.
منبع خبر: NIOC

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

مهندس بیژن عالیپور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب شد

با حکم معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران مهندس بیژن عالیپور به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *