پنلهای خورشیدی آفریقا و خاورمیانه : ظرفیت تولید سالانه ١٠ گیگاوات برق

شانا _ گروه بین الملل: مرکز تحقیقات ان پی دی سولاربوز (NPD Solarbuzz) در آخرین گزارش خود از گسترش بازارهای پنل خورشیدی در کشورهای خاورمیانه و آفریقا خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد سبز، مرکز تحقیقات ان پی دی سولاربوز اعلام کرد: بازاهای پنل خورشیدی، در کشورهای آفریقایی و خاورمیانه طی پنج سال آینده در مقایسه با سال ٢٠١٣، چهار برابر پیشرفت می کند.

این گزارش نشان می دهد بازارهای پنل خورشیدی این کشورها در سال ٢٠١٢، سالانه ظرفیت تولید ١۴٠ مگاوات برق داشتند که این رقم با توجه به سرمایه گذاریهای صورت گرفته، در سال ٢٠١٣ به یک گیگاوات رسیده است.

بنابر پیش بینیهای این مرکز ظرفیت سالانه تولید برق در سال ٢٠١۴ به ١,۶ گیگاوات و تا پایان سال ٢٠١٨ به ۴.۴ گیگاوات می رسد.

مرکز تحقیقات ان پی دی سولاربوز در گزارش خود گفته است میل شدید کشورهای خاورمیانه به افزایش صادرات نفت و گاز، علت اصلی پیشرفت حوزه ی انرژی خورشیدی است.

این مرکز همچنین پیشبینی کرده است عربستان سعودی تا سال ٢٠١۶ تبدیل به بزرگترین تولید کننده برق با استفاده از انرژی خورشیدی در منطقه شود.

مرکز تحقیقات ان پی دی سولاربوز در باره کشورهای آفریقایی اعلام کرده است: افرایش تولید انرژی به وسیله این کشررها، سبب بهبود اوضاع اجتماعی و اقتصادی آنها می شود که این، مهمترین دلیل سرمایه گذاری این کشورها در حوزه ی انرژی خورشیدی است.

در گزارش این مرکز آمده است که در سال ٢٠١٨ کشورهای آفریقایی با استقاده از انرژی خورشیدی در مجموع ٢,٢ گیگاوات برق تولید می کنند.

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

بسته جامع پیشنهادی هند به ایران برای توسعه میدان گازی فرزاد B

منابع هندی اعلام کردند که هند برای توسعه میدان فرزاد B یک بسته جامع پیشنهاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *