درد دل صریح زنگنه با فعالان صنعت نفت

شانا _ گروه نفت: مدیر نوزدهمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تهران ویژگی نخستین روز این نمایشگاه چهار روزه را “درد و دل راحت و صریح وزیر نفت با فعالان و کارآفرینان بخش خصوصی و دولتی صنعت نفت اعلام کرد”.

دکتر اکبر نعمت الهی در گفت و گو با خبرنگار شانا، با بیان این که نوزدهمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تهران از نظر کیفیت و کمیت و همچنین شکل برگزاری آن با نمایشگاههای سالهای گذشته متفاوت است، افزود: حضور دو برابری شرکتهای خارجی و داخلی در این نمایشگاه یکی از ویژگیهای بازر آن به شمار می آید.

وی با اشاره به تغییرات نحوه برگزاری نوزدهمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تهران نسبت به سالهای گذشته همچون مکان برگزاری مراسم افتتاحیه گفت: امکان حضور حدود ٢۵٠٠ نفر در این مراسم فراهم شده بود که خوشبختانه سالن میلاد به صورت کامل مملو از جمعیت شد.

نوزدهمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تهران گفت: مهندس زنگنه، وزیر نفت در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه بین المللی با قدرت و صراحت تمام با فعالان بخش خصوصی صنعت نفت ایران حرف زد که صحبت های ایشان با سه مرتبه تشویق حاضران مورد تحصین و تایید قرار گرفت.

نعمت الهی روشن شدن و تعریف رابطه دوباره وزارت نفت با بخش های خصوصی و دولتی فعال در صنعت نفت توسط وزیر نفت در مراسم افتتاحیه را از ویژگی های بارز نخستین روز نوزدهمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تهران دانست و گفت: امروز زنگنه با صلابت تمام سنگ های خود با این بخش ها را باز کرد و آمادگی وزارت نفت را یک بار برای همیشه برای حمایت و همکاری با این بخش ها در یک فضای رقابتی اعلام کرد.

جلوگیری از رانت خواری و قدرت نمایی برخی شرکت ها

نعمت الهی با اشاره به صحبت های وزیر نفت درباره جلوگیری از رانت خواری و قدرت نمایی برخی شرکت های خصوصی و دولتی در گذشته، گفت: امروز زنگنه با اعلام حمایت خود از بخش خصوصی واقعی داخلی به تمام حرف و حدیث های بی اساس مبنی بر رویکرد غیر داخلی و استفاده نکردن از ظرفیت شرکت های داخلی در وزارت نفت پایان داد.

مدیر نوزدهمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تهران گفت: برنامه ها و اولویتهای کاری صنعت نفت در سال ٩٣ در نخستین روز این نمایشگاه بین المللی از سوی وزیر نفت ترسیم شد، وانگهی لازم به ذکر است که درحال حاضر کمتر وزیری مانند وزیر نفت حرفهای خود را با شفافیت کامل به پیمانکاران و سازندگان داخلی و خارجی اعلام می کند.

وی از معرفی چهار پروژه بزرگ صنعت نفت ایران در روز سوم نوزدهمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تهران خبر داد و گفت: احداث ٨ پالایشگاه مایعات گازی به ظرفیت ۴٨٠ هزار بشکه، واحدهای مینی ال ان جی و مدیریت مصرف انرژی موضوع بند “ق” تبصره دو بودجه سال ٩٣ مجلس شورای اسلامی در خصوص مجوز سرمایه گذاری ١٠٠ میلیارد دلاری مجلس به وزارت نفت از جمله پروژه ها و طرح هایی خواهد بود که در روز سوم این نمایشگاه برای عموم دست اندرکاران صنعت نفت تشریح خواهد شد.

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

مهندس بیژن عالیپور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب شد

با حکم معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران مهندس بیژن عالیپور به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *