افزایش تولید گاز از فاز ١٢ به ٢۵ میلیون متر مکعب تا خرداد ماه

شانا_گروه نفت: میزان تولید گاز از فاز ١٢ میدان مشترک پارس جنوبی تا ٢ ماه آینده به ٢۵ میلیون مترمکعب در روز افزایش می یابد.

مدیرعامل شرکت پتروپارس در حاشیه نوزدهمین نمایشگاه بین المللی نفت در گفتگو با خبرنگار شانا با بیان اینکه میزان تولید گاز از فاز ١٢ تا خردادماه امسال به ٢۵ میلیون متر مکعب افزایش می یابد، افزود: در اواخر اسفندماه سال گذشته، با بهره برداری از ترین اول فاز ١٢ پارس جنوبی، روزانه بیش از ١٢میلیون مترمکعب گاز طبیعی به شبکه سراسری تزریق شد.

محمدجواد شمس با بیان اینکه تا شروع فصل زمستان دو ترین دیگر فاز ١٢ نیز وارد مدار تولید می شود، افزود: امیدواریم تا قبل از آذر امسال  دو ترین دیگر این فاز بزرگ مرزی نیز وارد مدار تولید شود و ظرفیت تولید گاز از این میدان به۵٠ میلیون متر مکعب در روز می رسد که در موازنه گاز خیلی تعیین کننده است.

وی با بیان اینکه فاز ١٢ پارس جنوبی از نظر حجم کار، میزان سرمایه گذاری و تولید، بزرگترین فاز منطقه گازی و نفتی پارس جنوبی به شمار می رو،افزود: فاز ١٢ در سخت ترین شرایط تحریم و توسط شرکت های ایرانی ساخته شده است.

دستاورد نمایشگاه نفت در صحنه بین الملل رصد می شود

مدیر عامل شرکت پتروپارس درباره نوزدهیمن نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی هم گفت: نمایشگاه در سراسر دنیا محلی است که افرادی که هم رشته هستند دربازه زمانی فشرده روی مباحث مختلف با یکدیگر دیدار و مذاکره می کنند.

وی با بیان اینکه برای ما هم نمایشگاه محل تبادل اطلاعات و ارزیابی شرکتهای حاضر در صنعت نفت است، افزود: صنعت نفت، صنعت بزرگی است و این نمایشگاه می تواند محلی برای تبادل افکار، ایده و آشنایی با صنعتگران دیگر بخشها باشد.

 شمس با بیان اینکه شرکتهای سازنده، پیمانکار، شرکتهای جی سی می توانند محصولات خودشان را در نمایشگاه  عرضه کنند، افزود: ایرانی ها نشان دادند در شرایط سخت کارهای بزرگ انجام می دهند و هیچگاه در کار خود در نمی مانند و صنعت نفت نمونه موفقی در این زمینه است.

وی افزود: دستاوردهای نمایشگاه نفت در صحنه بین الملل  رصد می شود و تمام دنیا شور نشاط ایرانیها را در این نمایشگاه خواهند دید.

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

مهندس بیژن عالیپور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب شد

با حکم معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران مهندس بیژن عالیپور به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *