هدفگذاری برای داخلی سازی ٣ هزار نوع کالا در خطوط لوله و مخابرات نفت

شانا_گروه پالایش و پخش: شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران تا پایان برنامه پنجم توسعه، برای داخلی سازی ٣ هزار قلم کالای مورد نیاز هدفگذاری کرده است.

رئیس مهندسی توسعه ساخت و منابع کالای شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران در حاشیه نوزدهمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی به شانا گفت: تا پایان برنامه پنجم توسعه برای داخلی سازی ٣ هزار قلم کالای مورد نیاز در صنعت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران هدفگذاری شده است.

پرویز صالح وند افزود: با توجه به استراتژی این شرکت مبنی بر حمایت در داخلی سازی قطعات مورد نیاز در صنعت خط لوله و مخابرات نفت، گامهای مهمی برداشته شده است به گونه ای که تا کنون ٩۶۴ قلم کالای مورد نیاز در این بخش داخلی سازی شده و داخلی سازی ٨٠ قلم کالای دیگر نیز در دست اجراست.

وی تصریح کرد: داخلی سازی ۶٨٠ قلم کالا (٢٩ هزار تعداد قطعه) به ارزش ۴۵٠ میلیارد ریال انجام می شود که با این اقدام، ٢٩ میلیون دلار صرفه جویی اقتصادی صورت خواهد گرفت.

وی گفت: روند رو به رشدی در زمینه ساخت قطعات توربین، پمپ و تجهیزات شیمیایی صورت گرفته و نزدیک به ١۵٠ میلیارد ریال در این زمینه کار اجرا شده است.

به گفته صالح وند داخلی سازی این قطعات و مواد یاد شده در ١٠ سال گذشته ١٩ میلیون دلار صرفه جویی ایجاد کرده است.

رئیس مهندسی توسعه ساخت و منابع کالای شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران تصریح کرد: در بخش تعمیرات نیز فعالیتهای مهمی در ١٠ سال گذشته انجام شده است که ارزش اقتصادی آن ۵٢٠ میلیارد ریال و صرفه جویی ارزی آن نیز ۶٣ میلیون دلار بوده است.

وی گفت: در بخش ساخت داخل تجهیزات دوار مانند توربینهای گاز همچنین خشک کننده ها نیز گام های خوبی برداشته شده و این مهم با حمایت از صنعتگران توانمند ایرانی امکان پذیر شده است.

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

مهندس بیژن عالیپور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب شد

با حکم معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران مهندس بیژن عالیپور به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *