جمع بندی مباحث مطرح شده در همایش فرصت های سرمایه گذاری صنعت نفت ایران

شانا_ گروه نفت: مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: امکان سرمایه گذاری بخش خصوصی در صنعت ال ان جی وجود دارد و بازگشت سرمایه خوبی در انتظار سرمایه گذاران است.

به گزارش شانا، شهاب الدین متاجی، مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران، پیش از ظهر امروز (پنج شنبه ١٨ اردیبهشت ماه) در پایان همایش فرصت های سرمایه گذاری صنعت نفت ایران به جمع بندی مباحث مطرح شده در این همایش پرداخت و گفت:

  • مبحث اول در این همایش، توضیح درباره مزیتهای توسعه صنعت LNG در ایران بود که بر مبنای آن، این سوخت می تواند جایگزین سوختهای گران قیمتی مانند نفت سفید و … باشد و یا حتی استفاده از سوخت در مناطق دورافتاده را آسان کند. وی یادآور شد: امکان سرمایه گذاری بخش خصوصی در این زمینه وجود دارد و بازگشت سرمایه خوبی در انتظار سرمایه گذاران راغب برای اجرای این طرح است.
  • متاجی درباره احداث هشت پالایشگاه میعانات گازی با ظرفیت ۴٨٠ هزار بشکه در سیراف اشاره کرد و گفت: براساس این طرح، هشت پالایشگاه با ظرفیت ۶٠ هزار بشکه با کمک سرمایه گذاران ساخته می شود.
  • وی افزود: سرمایه گذاران می توانند در این زمینه در حجم بالا سرمایه گذاری کنند و مطمئن باشند که بازگشت سرمایه خوبی در انتظار آنان است. متاجی ادامه داد: مردم نیز می توانند از طریق بورس در این طرح مشارکت کنند و از حمایت وزارت نفت برخوردار خواهند شد.
  • به گفته وی، دیگر مبحث مطرح شده در این همایش، ارائه مطلب در زمینه پروژه های بهینه سازی مصرف انرژی بود که اجرای این پروژه ها، علاوه بر اشتغالزایی، با حداقل سرمایه نیز اجرایی می شود و از این رو امکان مشارکت تمام مردم در این طرح وجود دارد. متاجی یادآور شد: این پروژه ها از نظر فنی بسیار متنوع هستند، در صنایع کوچک و منازل مسکونی نیز قابلیت اجرا دارند و خیلی زود به نتیجه می رسند.

همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری صنعت نفت ایران، صبح امروز (١٨ اردیبهشت ماه) با حضور کارشناسان داخلی و خارجی صنعت نفت در سالن خلیج فارس نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی برگزار شد.

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

مهندس بیژن عالیپور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب شد

با حکم معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران مهندس بیژن عالیپور به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *