شرکت ملی حفاری: کیفیت، زمان و هزینه محور کار سازندگان داخلی

شانا_گروه نفت: شرکت ملی حفاری ایران با بیش از ١١٠ شرکت و سازنده داخلی قرارداد ساخت امضا کرده و ضروری است سازندگان، کیفیت، زمان و هزینه را در سرفصل برنامه های خود قرار دهند.

به گزارش خبرنگار شانا، مدیر پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت ملی حفاری ایران در حاشیه نوزدهمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی از عزم این شرکت برای استفاده حداکثری از توان سازندگان و صنعتگران داخلی خبر داد و گفت: سازندگان ایرانی با همکاری مراکز دانشگاهی و دانش بنیان از مرز قطعه سازی گذشته و بسیاری از تجهیزات پیشرفته را در داخل کشور تولید می کنند.

حبیب اله اعتماد، با بیان اینکه هم اکنون با ١۵ دانشگاه کشور همکاری و با بیش از ١١٠ شرکت و سازنده داخلی قرارداد ساخت منعقد کرده ایم،افزود: سازندگان داخلی می بایست کیفیت، زمان و هزینه را در سرفصل برنامه خود قرار دهند و هدف آنان علاوه بر تامین بازارهای داخلی، تولید کالای رقابتی و صادرات آن باشد.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون بسیاری از تجهیزات پیشرفته در داخل کشور تولید می شود، افزود: تولید تجهیزات مثل سیستمهای نمودارگیری درون چاهی، سطحی، ابزارهای دورن چاهی، ابزار مکان یابی مغناطیسی برای هدایت عملیات حفاری، لوله مغزی سیار، جابجایی خودکار دستگاه حفاری، سیستم گراننده فوقانی و … در کشور بومی شده است.

وی رویکرد شرکت ملی حفاری  را تحقیق، پژوهش و فناوری ایرانی مبتنی بر دانش ایرانی دانست و افزود: قبل از انقلاب، صنعت حفاری بطور صد در صد وابسته بود و از همان ابتدای شکل گیری این صنعت راهبردی بحث خودکفایی و خود اتکایی آن با توجه به ساخت داخل شکل گرفت.

اعتماد به روند شکل گیری ساخت قطعات و تجهیزات در شرکت اشاره کرد و گفت: در ابتدا واحد خودکفایی شرکت ملی حفاری تامین قطعات مورد نیاز را پیگیری می کرد و سپس واحد پژوهش و فناوری این مسیر را ادامه داد و در دهه گذشته نیز، با توجه به توسعه فناوریهای پیشرفته و لزوم بومی سازی، براساس سیاستهای وزارت نفت مدیریت پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت در زمینه ساخت قطعات و تجهیزات مورد نیاز با استفاده از توان حداکثری سازندگان داخلی این مسئولیت را برعهده دارد.

مدیر پژوهش، فن آوری و مهندسی ساخت شرکت ملی حفاری ایران به نیازهای آتی صنعت حفاری اشاره و تصریح کرد: امسال مجموعه تجهیزات مولتی شات الکترونیکی، جایرو، روتور و استاتور موتور درون چاهی، تجهیزات مغزه گیری، سیستم تزریق نیتروژن، سیستم کنترل جامدات با استفاده از توان صنعتگران ایرانی در مرحله طراحی و ساخت داخل هستند.

خبر مرتبط: پژوهش و فناوری در خدمت بالندگی و توسعه صنعت نفت و حفاری کشور

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

مهندس بیژن عالیپور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب شد

با حکم معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران مهندس بیژن عالیپور به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *