قطر برای احیای یک میدان نفتی قدیمی ١١ میلیارد دلار هزینه می کند

شانا _ گروه بین الملل: قطر در نظر دارد با سرمایه گذاری ١١ میلیارد دلاری، استخراج نفت از میدان فراساحلی بوالهنین را تا سال ٢٠٢٠ به روزانه ٩٠ هزار بشکه برساند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، شرکت دولتی قطر پترولیوم روز جمعه (١٩ اریبهشت ماه) اعلام کرد که ۴٠ میلیارد ریال قطری معادل ١١ میلیارد دلار برای توسعه دوباره میدان نفتی فراساحلی بوالهنین (مشاهده تصویر کامل میدانهای نفت و گاز قطر) با هدف افزایش عمر و تولید این میدان هزینه می کند.

این میدان که در سواحل شرقی قطر واقع شده است هم اکنون حدود ۴٠ هزار بشکه نفت خام در روز تولید می کند و قطر پترولیوم امید دارد که با دو برابر کردن مقدار تولید تا سال ٢٠٢٠ این رقم را به روزانه ٩٠ هزار بشکه برساند.

در بیانیه این شرکت آمده است: این سرمایه گذاری عظیم نمایانگر گستردگی این طرح است که شامل تاسیسات تولید مرکزی فراساحلی و یک تاسیسات فراوری گاز مایع خشکی در مساجید می شود. برای این طرح نیاز به عملیات وسیع حفر ١٢٠حلقه چاه جدید تا سال ٢٠٢٨ داریم.

این طرح شامل گسترش تاسیسات فراوری گاز متعلق به شرکت قطر پترولیوم در مساجید است که در صورت تکمیل امکان استخراج روزانه ٩٠٠ میلیون متر مکعب گاز ترش را فراهم می آورد.

این گاز سپس وارد یک خط لوله زیردریایی ١۵٠ کیلومتری می شود تا به عنوان سوخت جت و خودرو استفاده شود. پس از آن گاز خشک از طریق همین خط لوله که در خلیج فارس واقع شده است برگردانده می شود تا مقدار برداشت از میدان را افزایش دهد.

شرکت فرانسوی توتال در سال های گذشته مشاور فنی قطر پترولیوم بوده است تا در برداشت بیشتر از میدان قدیمی بوالهنین که تولید در آن از سال ١٩٧٢ آغاز شد، موفق باشد.

 

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

بسته جامع پیشنهادی هند به ایران برای توسعه میدان گازی فرزاد B

منابع هندی اعلام کردند که هند برای توسعه میدان فرزاد B یک بسته جامع پیشنهاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *