٩٠ شرکت مسئول دوسوم کربن منتشر شده در جهان

شانا_ گروه نفت: دو سوم کربن منتشر شده در جهان توسط ٩٠ شرکت تولید می شود که در این میان شرکتهای شورون تگزاکو، اگزون موبیل و بی پی از عمده ترین تولیدکنندگان کربن در دنیا به شمار می روند.

به گزارش خبرنگار شانا بر اساس گزارش کارایی انرژی شرکت بهینه سازی مصرف سوخت، شرکتهای عمده تولید کننده کربن در جهان شامل ۵٠ شرکت خصوصی، ٣١ شرکت دولتی و ٩ صنعت دولتی شوروی سابق، چین و سایر کشورها می شود.

بر این اساس، ١٠ شرکت مسئول استخراج بیشترین سوختهای فسیلی در ١۵٠ سال اخیر شورن تکزاکو، اکسون موبیل، سعودی آرامکو، بی پی، گاز پروم، شل، شرکت ملی نفت ایران ، پمکس، کونوکو فیلیپس و شرکت نفت ونزوئلا هستند.

برنامه کاهش انتشار متان در کشورهای در حال توسعه

از سوی دیگر، کشورهایی شامل امریکا و سوئد در تدارک برنامه ریزی برای صندوقی به منظور اجرای پروژه های کاهش انتشار متان در کشورهای در حال توسعه هستند.

این کشورها این برنامه کاهش انتشار متان را با تعهد ١٠٠ میلیون دلار تحت نظر بانک جهانی انجام می دهند تا اعتبار کربن آنها را بخرند؛ هدف از این کار، کاهش سریع گازهای گلخانه ای است که توسط سازمان ملل همه کشورها متعهد به آن شده اند.

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

مهندس بیژن عالیپور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب شد

با حکم معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران مهندس بیژن عالیپور به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *