برای نخستین بار در کشور: دانش فنی تولید آمونیاک تجاری شد

شانا_گروه پتروشیمی: پژوهشگران ایرانی در صنعت پتروشیمی با تکیه بر توان و تخصص خود سد تحریم را شکسته و برای نخستین بار به تجاری سازی دانش فنی فرایند تولید آمونیاک دست یافتند.

به گزارش خبرنگار شانا مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی امروز (دوشنبه، ٢٢ اردیبهشت ماه) در آیین امضای قرارداد تجاری سازی دانش فنی فرآیند تولید آمونیاک با اعطای لیسانس بومی واحد تولید آمونیاک با ظرفیت ٢٠۵٠ تن در روز توسط شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی و شرکت مهندسی و طراحی همپا انرژی به شرکت شیمیایی لاوان گفت: با امضای نخستین قرارداد تجاری‌سازی دانش فنی ایرانی فرآیند تولید آمونیاک، امروز سد دسترسی به فناوری تولید آمونیاک در ایران شکسته شد.

عباس شعری مقدم  افزود: امروز همه افتخار می کنند که پژوهشگران و کارشناسان ایرانی در همه عرصه ها پیشرو هستند و دانش روز داخلی سازی و از سوی دیگر تجاری سازی شده است.

وی با بیان این که خرید لایسنس از سوی یک شرکت داخلی یک ریسک بود، گفت: این مسئله نیاز به وجود یک مدیریت ریسک‌پذیر و آگاه دارد که خوشبختانه در شرکت شیمیایی لاوان این دید وجود داشت و ما توانستیم نخستین قرارداد تجاری‌سازی دانش فنی ایرانی فرآیند تولید آمونیاک را با این شرکت امضا کنیم.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی تصریح کرد: تصمیم خریدار یک اقدام شجاعانه بود.

شعری مقدم افزود: طرحهای آمونیاک ما که تاکنون به‌دلیل تحریمها معطل تکنولوژی مانده‌اند، از این پس با تکنولوژی داخلی اجرا می شود.

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

مهندس بیژن عالیپور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب شد

با حکم معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران مهندس بیژن عالیپور به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *