نیروگاه زباله‌سوز کهریزک تابستان امسال به بهره‌برداری می رسد

مدیرعامل سازمان انرژی‌های نو ایران (سانا) گفت: نیروگاه سه مگاواتی زباله‌سوز کهریزک با همکاری شهرداری طی چهار ماه آینده به بهره‌برداری می رسد.

مهندس “یوسف آرمودلی” در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون) اظهار داشت: نیروگاه زباله‌سوز کهریزک با همکاری شهرداری تهران و ازطریق فاینانس یک شرکت ایرانی در حال احداث است. وی افزود: این نیروگاه قادر است ۲۰۰ تن زباله در روز امحا و سه مگاوات برق تولید کند. وی ادامه داد: نیروگاه زباله‌سوز کهریزک در مرحله مونتاژ تجهیزات است که پس از راه‌اندازی، مشکلات حاصل از زباله‌ها در منطقه برطرف می‌شود.

آرمودلی با بیان اینکه وزارت نیرو از احداث نیروگاه‌های زباله‌سوز حمایت می‌کند، اظهار داشت: هم‌اکنون افزون‌بر نیروگاه کهریزک نیروگاه‌های زباله‌سوز در شهرهای زیر در حال ساخت است:

  • ساری با ظرفیت سه مگاوات
  • نوشهر با ظرفیت سه مگاوات
  • تنکابن با ظرفیت سه مگاوات
  • رشت با ظرفیتی در حدود چهار تا پنج مگاوات

وی تصریح کرد: به‌منظور حمایت از بخش خصوصی و توسعه این نوع نیروگاه‌ها، برق حاصل از نیروگاه‌های زباله‌سوز برابر با نرخ خرید برق از نیروگاه‌های تجدیدپذیر یعنی به‌ازای هر کیلووات ساعت ۴۴۰ تومان به‌صورت تضمینی خریداری می‌شود.
مدیرعامل سازمان انرژی‌‎های نو ایران ادامه داد: احداث این نوع نیروگاه‌ها افزون‌بر تولید برق موجب امحای اصولی زباله‌ها و ارتقای بهداشت عمومی، سلامت و حفظ محیط زیست می‌شود.

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

مهندس بیژن عالیپور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب شد

با حکم معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران مهندس بیژن عالیپور به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *