اجرای ۹۳ تصفیه‌خانه فاضلاب روستایی با اعتبار بانک توسعه اسلامی

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور از اجرای ۹۳ تصفیه‌خانه فاضلاب در مناطق روستایی ایران با استفاده از اعتبار بانک توسعه اسلامی خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهندس “حمیدرضا جانباز” امروز (سه‌شنبه) در همایش فرصت‌های همکاری ایران و آلمان در بخش آب و فاضلاب که در حاشیه نمایشگاه بین‌المللی آب و فاضلاب مونیخ برگزار شد، با بیان اینکه احداث تصفیه‌خانه‌های پیشرفته فاضلاب از چالش‌ها و نیازهای اساسی ما در شهرها و روستاها است، گفت: در زمان کنونی در ۹۳ روستای کشور، تصفیه‌خانه‌های فاضلاب با استفاده از اعتبار بانک توسعه اسلامی در حال اجرا است و شرکت‌های آلمانی نیز می‌توانند در این زمینه با ما همکاری کنند.

وی افزود: ارتقای منابع آب و حفظ کیفیت آب از برنامه‌های مهم بخش آب و فاضلاب ایران است و سرمایه‌گذاری و تامین‌ منابع مالی این طرح‌ها می‌تواند در دستورکار شرکت‌های آلمانی قرار گیرد.

جانباز تصریح کرد: در زمان کنونی حدود ۲.۲ میلیارد یورو پروژه با استفاده از منابع بانک جهانی و بانک توسعه اسلامی در بخش آب و فاضلاب ایران در حال اجرا است و پروژه‌هایی با روش‌های بیع متقابل، BOO و BOT با مشارکت بخش خصوصی ایران و سرمایه‌گذاری شرکت‌های خارجی در حال احداث است.

وی استفاده از روش‌های نوین تصفیه غشایی، نانو، روش‌های پیشرفته فیلتراسیون برای حذف جلبک و فلزهای سنگین، کنترل و حذف مواد آلی از آب‌های شرب و سطحی، روش‌های جدید ضدعفونی کردن آب، کاهش حجم لجن و استفاده موثر از لجن، بازچرخانی آب و فاضلاب با روش‌های پیشرفته و انتقال فناوری را از طرح‌های در دستورکار شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور عنوان کرد. وی در پایان گفت: از همکاری شرکت‌های آلمانی در موارد یادشده استقبال می‌کنیم.

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

مهندس بیژن عالیپور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب شد

با حکم معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران مهندس بیژن عالیپور به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *