معاون وزیر نیرو: همکاری ایران و اسلوونی در احداث نیروگاه و خطوط انتقال برق

در این دیدار، برای استفاده از ظرفیت‌های دو طرف در زمینه احداث نیروگاه‌ها، خطوط انتقال برق و ساخت رله‌های حفاظتی که در ایستگاه‌های برق استفاده می‌شود و تجهیزاتی که در پست‌های برق به‌کار می‌رود، بحث و گفت‌وگو شد.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی از تمایل جمهوری اسلامی ایران و اسلوونی برای همکاری در احداث نیروگاه‌ها و خطوط انتقال برق خبر داد.

مهندس “هوشنگ فلاحتیان” روز یکشنبه (امروز) در حاشیه دیدار رییس مجلس اسلوونی با وزیر نیرو، در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، اظهار داشت: در این دیدار، برای استفاده از ظرفیت‌های دو طرف در زمینه احداث نیروگاه‌ها، خطوط انتقال برق و ساخت رله‌های حفاظتی که در ایستگاه‌های برق استفاده می‌شود و تجهیزاتی که در پست‌های برق به‌کار می‌رود، بحث و گفت‌وگو شد.
وی با اشاره به حضور شمار زیادی از نمایندگان شرکت‌های فعال در صنعت آب و برق اسلوونی در این نشست، گفت: همکاری‌های برقی ایران و اسلوونی به سال ۱۹۵۵ میلادی و زمانی که اسلوونی قسمتی از یوگسلاوی سابق بوده است، برمی‌گردد.
وی افزود: از آن زمان ایران و اسلوونی همکاری‌هایی را در زمینه استفاده از لوازم اندازه‌گیری و کنتورهایی که در اسلوونی ساخته می‌شود، داشته‌اند.
وی با بیان اینکه رییس مجلس اسلوونی در این دیدار به تشریح آخرین وضعیت ظرفیت‌های صنعتی اسلوونی پرداخت، گفت: نمایندگان شرکت‌هایی که به همراه وی بودند، به تشریح تجربه‌ها و توانایی‌های خود در عرصه‌های مختلف صنعتی و فناوری پرداختند.
فلاحتیان تصریح کرد: در این دیدار مقرر شد معاونت امور برق و انرژی وزارت نیرو با نمایندگان شرکت‌های اسلوونی مذاکره‌هایی داشته باشد و زمینه‌های همکاری دوجانبه را بررسی کنند.
به‌گفته وی، قرار شده است که یک موافقت‌نامه برای توسعه همکاری‌های دوجانبه ایران و اسلوونی تدوین کنیم تا به امضای مسئولان ذی‌ربط ایران و اسلوونی برسد.

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

مهندس بیژن عالیپور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب شد

با حکم معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران مهندس بیژن عالیپور به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *